Projektując magazyn, należy pamiętać o bezpieczeństwie. To najłatwiej jest osiągnąć, planując ruch jak najmniej kolizyjny. Jeżeli uda nam się to osiągnąć, to kolejnym krokiem jest jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Wybór wyposażenia magazynu jest uzależniony od wielu różnych czynników. Wpływ na to ma wielkość naszego magazynu czy też szybkość rotacji towarów w magazynie oraz oczywiście ich rodzaj i wiele, wiele innych czynników. Z powodu tak dużej ilości zmiennych trudno jest stworzyć projekt jednego, uniwersalnego magazynu, który będzie funkcjonalny dla każdego przedsiębiorstwa. Na szczęście mamy wiele możliwości, aby zaprojektować nasz magazyn najlepiej jak się da i dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową. Na stronie https://wdx.pl/oferta/regaly-magazynowe/ znajdziecie wiele rodzajów regałów.
W magazynach bardzo często spotykamy regały półkowe. Znajdują one zastosowanie do składowania różnego rodzaju towarów, w różnych opakowaniach. Przeważnie zastosowanie znajdują w mniejszych magazynach. Regały półkowe cechuje bardzo duża różnorodność konstrukcji, co za tym idzie, znajdą one zastosowanie w bardzo wielu magazynach, dzięki temu, że łatwo możemy dopasować je do naszych potrzeb. Zaletą regałów półkowych jest możliwość regulacji wysokości czy też głębokości, co znacznie ułatwia dostęp.
Kolejną grupą są regały wspornikowe
Regały te przeznaczone są do składowania materiałów dłużycowych. Obsługa tych regałów zazwyczaj wymaga suwnicy lub specjalnych wózków bocznych.
Kolejnym rozwiązaniem, właściwie najbardziej popularnym i spotykanym w każdym niemalże magazynie są półki paletowe stałe. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w centrach logistycznych. Można w nich przechowywać również metalowe kosze, paletopojemniki, szpule i inne. Na stronie https://wdx.pl/ znajdziecie bardzo szeroką ofertę. Regały magazynowe paletowe dają wręcz nieograniczone możliwości konfiguracji. Dzięki temu zależnie od kształtu czy też ciężaru towaru łatwo dobierzemy odpowiednie regały. Bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania paletowe do gęstego składowania, które umożliwiają optymalnie niemalże wykorzystać powierzchnię magazynów. Do takich regałów zaliczymy regały wjezdne Drive-In, regały przepływowe, regały push back oraz regały mobilne. Regały magazynowe umożliwiają przechowywanie różnorodnych towarów.
Jak widać, wybór regałów jest bardzo duży, a co za tym idzie, możemy zaprojektować nasz magazyn w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię.