ubezpieczenie komunikacyjne

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest niezwykle trudny. Z jednej strony, każda osoba chce za nie zapłacić możliwie jak najmniej, z drugiej warto wczytywać się w szczegóły i zastanowić, czy poszczególna opcja na pewno będzie odpowiednia. Mało tego, już na wstępie należy się zastanowić, czy cały pakiet, a więc OC, AC, assistance, NNW jest niezbędny, czy może lepiej ograniczyć się tylko do jednej lub dwóch opcji. Miejmy na uwadze, że nie wszystkie z wyżej wymienionych ubezpieczeń są niezbędne.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC w Gdańsku jest obowiązkowe. Za brak OC grożą spore kary finansowe, które mają skutecznie zniechęcić od uchylania się od konieczności zapłaty tej polisy. Warto wspomnieć, że posiada ona identyczny zakres w każdej firmie. Tym samym, warunki ubezpieczenia, w zależności od wybranego towarzystwa praktycznie niczym się nie różnią, gdyż są ustalone z góry. Większość osób wybiera najtańsze ubezpieczenie OC. Jak zatem to zrobić? Warto w tym celu porównać różne oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą. Samodzielne wykonanie tego zadania bywa czasochłonne i nierzadko można się w nim pogubić. Z tego też względu, najlepszą opcją jest zwrócenie się do multiagencji ubezpieczeniowej, w której specjaliści wskażą nam wszystkie dostępne rozwiązania i wspólnie pomogą wybrać najtańsze. Eurofinance to firma działająca na rynku od dawna, a tym samym można jej zaufać.

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie AC, Assistance, NNW?

Ubezpieczenie AC, Assistance, NNW są dobrowolne, jednakże opłacenie ich zabezpiecza nas i pozwala poczuć się bezpiecznie nawet wówczas, gdy bierzemy udział w najtrudniejszych sytuacjach, których przecież nie brakuje. Polisa AC chroni np. przy zdarzeniach losowych, ale również wówczas, gdy Ty sam spowodujesz uszkodzenia. Jej zasięg może być różny. W przeciwieństwo do OC, wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia AC bywa trudny i należy wziąć tutaj pod uwagę szereg wytycznych. Różnego rodzaju wyjątki mają później kolosalny wpływ na kwotę odszkodowania. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając AC? Przede wszystkim na to, czy suma ubezpieczenia jest stała, czy dane towarzystwo ubezpieczeń pomniejsza sumę ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania, czy wprowadzono udziały własne przy szkodzie, czy jest zniesiona amortyzacja części, jaka jest suma polisy i co dokładnie obejmuje ona swym zasięgiem. Rozstrzał cen AC jest ogromny i wynika to z jej zakresu. Wybierając AC, należy porównać oferty wielu towarzystw. Eurofinance wykona to zadanie za nas, a profesjonalny agent ubezpieczeniowy przedstawi nam różnicę w poszczególnych opcjach.

Assistance to również dobrowolne ubezpieczenie, które zabezpiecza nas w razie holowania, zapewnienia pojazdu zastępczego i nie tylko. Posiadając ASS, możemy być spokojni nawet podczas najbardziej stresujących sytuacji. Jak wybrać ubezpieczenie Assistance? Przede wszystkim musimy określić odległość holowania, zastanowić się, czy wystarczy nam opcja podstawowa, czy może rozszerzona, obejmująca zasięgiem opłacenie kosztów noclegu, pojazd zastępczy itd.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, to ubezpieczenie często proponowane do OC. Zabezpiecza ono w sytuacji utraty życia lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wykupując polisę NNW, należy wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia i jego zakres.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne? Przede wszystkim należy porównać oferty różnych towarzystw. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że kupując od jednej firmy kilka produktów, dostaniemy sporą zniżkę. Porównanie ofert dobrze jest powierzyć profesjonalistom. Eurofinance to firma, której można zaufać. Korzystając z jej usług, otrzymujemy gwarancję, że zostaną nam przedstawione wszystkie rozwiązania.