Domowy plac zabaw

Dzieci bardzo chętnie odwiedzają place zabaw, ale jeśli masz trochę miejsca w ogrodzie, możesz stworzyć im miejsce do wspaniałej zabawy. Własny plac zabaw na działce to skuteczny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dziecko zapomni o nudzie. Możesz umieścić na domowym placu zabaw wszystko, o czym marzy pociecha – huśtawki, hamaki, zjeżdżalnie, piaskownicę, domek i wiele więcej.

Wymarzone miejsce do zabawy dla dzieci – jakie wyposażenie?

Każde dziecko marzy o przydomowym placu zabaw, który możesz dla niego stworzyć już teraz. Wybór jest ogromny, dzięki czemu z łatwością stworzysz miejsce sprzyjające wspaniałej rozrywce dla użytkowników w różnym wieku:

 • Karuzele,
 • Zjeżdżalnie,
 • Huśtawki,
 • Hamaki,
 • Piaskownice,
 • Domki,
 • Ślizgawki,
 • Ścianki wspinaczkowe,
 • Bujaki,
 • Trampoliny,
 • Drabinki,
 • Ławki do siedzenia.

Jaka będzie najlepsza huśtawka na plac zabaw?

Huśtawka ogrodowa na plac zabaw może mieć postać bocianiego gniazda. Mniejsze dzieci ją uwielbiają, ale starsze pociechy również bardzo lubią się na niej bujać. Rewelacyjnie sprawdzi się szerokie koło, które zostało wyplecione z bardzo wytrzymałych lin, pełniące funkcję siedziska. Na bocianim gnieździe można bujać się w różnych pozycjach, nawet w pozycji półleżącej i leżącej. Ciekawą opcją będą także huśtawki wargowe, które występują w wersji klasycznej i sprężynowej. Są odpowiednie dla dwójki dzieci, zapewniają im świetną zabawę. Na placu zabaw nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnej huśtawki wahadłowej, którą możesz kupić w nowoczesnej odsłonie. Dostępna jest w wersji zawieszanej na linach lub na łańcuchach. Huśtawka może być drewniana lub stalowa.

W przypadku najmłodszych użytkowników najlepsze są modele z pojedynczym siedziskiem kadłubkowym. Starszemu dziecku możesz już kupić huśtawkę z siedziskiem deskowym. Dostępne są także konstrukcje bardziej rozbudowane, które pozwalają na bujanie się na nich nawet kilku dzieci jednocześnie. Są także huśtawki familijne, idealna opcja dla rodziny. Mogą korzystać z niej zarówno dzieci, jak i osoba dorosła z dzieckiem. Bardzo ważne jest to, aby przy wyborze wyposażenia do przydomowego ogrodu zawsze mieć na uwadze wysoką jakość. Upewnij się, że wszystkie elementy są atestowane, co przekłada się na gwarancję bezpieczeństwa użytkowania, która jest kwestią priorytetową.

Jaki wybrać hamak ogrodowy?

W przydomowym ogrodzie bardzo mile widzianym elementem jest hamak. Dorośli mogą na nim wypoczywać, a dzieciom służy do beztroskiego bujania się. Wybór masz ogromny, od tradycyjnych hamaków mocowanych do dwóch drzew linami, po modele nowoczesne na stelażu i z poprzeczkami. Możesz zdecydować się na duży hamak dla całej rodziny lub kupić model specjalnie zaprojektowany i dostosowany dla dzieci. Hamak ogrodowy najlepiej zawiesić w miejscu zacienionym, osłoniętym od podmuchów wiatru. Do wyboru są hamaki zarówno pojedyncze, jak i dwuosobowe. Jeśli nie masz do czego ich przyczepić, zdecyduj się na model z drążkiem. Możesz go nawet postawić na tarasie, powiesić w domu.

Zjeżdżalnia na plac zabaw

Wielu nie wyobraża sobie braku zjeżdżalni na palcu zabaw, bo dzieci uwielbiają z niej korzystać. W zależności od wieku użytkownika dobierz odpowiednią długość konstrukcji. Dla najmłodszych wystarczająca będzie metrowa zjeżdżalnia. Starszym dzieciom możesz już śmiało zamontować model trzymetrowy. Mnóstwo radości zapewni zabawa na zjeżdżalni spiralnej. W ten sposób nawet w przydomowym ogrodzie dziecko będzie mogło poczuć się jak na prawdziwym palcu zabaw. Są modele z metalową drabinką, które możesz postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie.