Zimowa stylizacja do pracy

Każdy z nas czasami spędza długie minuty przed szafą, zastanawiając się co na siebie założyć. W lecie problem jest mniejszy- kobiety najczęściej wybierają zwiewną sukienkę lub spódnicę, a mężczyźni spodnie i T-shirt lub koszulę. W takiej stylizacji jesteśmy gotowi do drogi. Sprawa nieco komplikuje się zimą- musimy założyć coś, w czym nie zmarzniemy w drodze do pracy, ale jednocześnie w biurze nie będzie nam za gorąco. Co zatem wybrać? Na co zwracać uwagę kompletując zimową stylizację?

Stylizacja dla kobiety

Wybierając stylizację, musimy skupić się na kilku kluczowych aspektach. Po pierwsze- w ubraniu powinniśmy czuć się komfortowo, ważne zatem, żeby było wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Jeśli postawimy na materiały naturalne możemy mieć pewność, że skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Jeśli chodzi o to, jakie elementy garderoby wybrać, dobrym pomysłem będą spodnie z nieprzylegającą nogawką lub spódnica z grubego materiału np. tweedu, co zapewni ciepło w drodze. Warto ubierać się „na cebulkę”, to znaczy założyć na siebie kilka warstw, które możemy zdjąć w ciągu dnia, jeśli jest za gorąco. Elegancka koszula i wkładany sweter na pewno świetnie sprawdzą się w tej roli. Pamiętajmy również o niezbędnych zimowych akcesoriach, takich jak szalik, rękawiczki oraz czapka zimowa, dzięki którym możemy nieco urozmaicić naszą stylizację. To one zapewnią komfortową podróż.

Stylizacja dla mężczyzny

W tym wypadku schemat jest podobny- dobrym wyborem są spodnie bawełniane lub chinosy, oraz koszula i sweter. Jeśli praca wymaga bardziej formalnego ubioru, zamieńmy sweter na marynarkę. Pamiętajmy o ciepłym płaszczu, który nie tylko uchroni przed mrozem, ale także spowoduje, że cała stylizacja nabierze klasy. Warto zdecydować się również na gładką czapkę zimową oraz szalik lub komin do kompletu. Takie połączenie sprawi, że będziemy wyglądać stylowo zarówno w pracy, jak i w drodze do niej. Jeśli chodzi o buty, jeżeli mamy taką możliwość, dobrym pomysłem jest zmiana ich w biurze. Buty w których chodzimy na zewnątrz powinny być ocieplone i chronić stopę przed mrozem i przemoczeniem. Te w biurze- niekoniecznie, warto wybierać takie modele, w których stopa może oddychać przez cały dzień.

Jak widać, skompletowanie zimowej stylizacji do pracy nie jest tak trudnym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek możemy mieć pewność, że nasza stylizacja będzie nie tylko ładna, ale także funkcjonalna i pozwoli na swobodne przemieszczanie się do pracy i z powrotem zimą. Czas na zakupy!