Zdobądź wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw

Być może już kiedyś w jakimś kontekście słyszałeś termin zarządzanie łańcuchem dostaw, a być może te słowa są dla Ciebie zupełnie nowe. W każdym z tych przypadków, jeżeli w Twojej branży wymagana jest dobra znajomość tego pojęcia i praktyczne umiejętności związane właśnie z zarządzaniem łańcuchem dostaw – jesteś w dobrym miejscu. Wyjaśnimy Tobie co oznacza ten na pozór skomplikowany termin i z czym to się je. Poznaj możliwości systemu zarządzania łańcuchem dostaw i dowiedz się jakie korzyści mogą płynąć z jego wdrożenia. Sprawdź co może dać Tobie szkolenie w tym zakresie i jakie praktyczne umiejętności możesz dzięki niemu nabyć. Usprawnij swoją pracę na obecnym stanowisku i zwiększ swoją skuteczność! Zobacz jak!

Co oznacza zarządzanie łańcuchem dostaw? 

Zarządzanie łańcuchem dostaw, z języka angielskiego supply chain management, oznacza sposób zarządzania przepływami między ogniwami łańcucha dostaw. Dzięki wdrożeniu w przedsiębiorstwie systemu zarządzania łańcuchem dostaw możliwe jest sprawniejsze projektowanie, planowanie, realizowanie, kontrola oraz monitorowanie łańcucha dostaw. System zajmuje się koordynacją przepływu informacji, produktów i usług. Zarządzanie łańcuchem dostaw dzieli się na wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne SCM obejmuje zagadnienia związane z zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją, natomiast zewnętrzne SCM integruje przedsiębiorstwo z jego dostawcami i klientami. 

Szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw

Jak w przypadku każdej dziedziny branżowej, nie jest łatwo pojąć w mig całej wiedzy w obrębie jednego zagadnienia. Dlatego, świetnym rozwiązaniem są dedykowane pracownikom bądź menedżerom szkolenia, np. z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. 

Szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw poświęcone jest nauce teoretycznej o tym zagadnieniu oraz praktyce w sterowaniu produkcją. Szkolenie porządkuje i daje solidną porcję wiedzy z zakresu zintegrowanego systemu planowania. Realizowane jest w oparciu o najlepsze światowe standardy m.in.: organizacji APICS (twórcy MRP, MPRII) i organizacji Oliver’a Wight’a, która wymyśliła i wspiera wdrożenia zintegrowanego planowania MRPII/ERP. 

Podczas szkolenia z zarządzania łańcuchem dostaw dowiesz się: jak znaleźć złoty środek pomiędzy wielkością zapasów a wydajnością; jak utrzymać tę równowagę, gdy codziennie pojawiają się zmiany; jak budować jeden wspólny plan dla sprzedaży, produkcji i zaopatrzenia; jak  właściwie podzielić kompetencje w planowaniu oraz jak skuteczniej wykorzystać narzędzia informatyczne w planowaniu.

Dowiedz się więcej na temat zarządzania łańcuchem dostaw i już teraz zacznij usprawniać swoje działania na obecnym stanowisku pracy. A może szukasz zmiany i szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw może otworzyć przed Tobą nowe możliwości? W każdym z tych przypadków, warto zgłosić się do specjalistów od szkoleń w tym zakresie: https://www.mpm24.com/. Program szkolenia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zależy na efektywnym wdrożeniu w życie wiedzy uzyskanej na szkoleniu – pomagają w tym liczne innowacyjne metody. Poznaj je i zobacz jak łatwo można przyswoić wiedzę z zakresu SCM. Sprawdź najbliższe terminy i zapisz się na szkolenie już dziś! Nie czekaj!