Kredyty gotówkowe

Zaciąganie kredytów jest niewątpliwie dużą odpowiedzialnością, a czasem też obciążeniem dla domowego budżetu. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie takie pożyczki z banku są niekiedy sposobem na uregulowanie w terminie różnych zobowiązań czy zrealizowanie pilnego zakupu. Dobrze jest brać kredyty i wykorzystywać je na swoje potrzeby – do tego właśnie zostały stworzone! Wszystko musi być jednak dobrze przemyślane.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Wśród bogatej oferty banków kredyty gotówkowe są jednymi z najchętniej wykorzystywanych produktów. Są to pożyczki w formie gotówkowej, przelewane na konto kredytobiorcy po pozytywnej weryfikacji wniosku. Ich cechą zasadniczą jest możliwość przeznaczenia otrzymanej w ten sposób gotówki na dowolny cel. Daje to kredytobiorcy ogromną swobodę, ponieważ nie musi on rozliczać się z tego, jak wykorzystał swoje pieniądze. Może więc wydać je nie tylko na zakup różnych przedmiotów, ale także na opłacenie usług różnych firm czy po prostu kupienie prezentów dla najbliższych. Kredyt gotówkowy warto zaciągnąć wówczas, gdy planuje się większy wydatek i można oszacować jego wysokość, ale nie wiadomo, ile dokładnie on wyniesie. Jest to również przydane rozwiązanie wtedy, gdy chcemy zrealizować jakieś przedsięwzięcie i potrzebujemy gotówki na opłacenie różnych drobnych usług, zakup pewnych drobiazgów, z których nie chcemy się rozliczać.

Na co przeznaczyć pieniądze z kredytu?

Taka forma kredytu jest idealna dla osób, które chcą na przykład wyremontować latem mieszkanie, pojechać na wakacje lub przeznaczyć niewielką sumę na wesele u kuzyna, lecz nie są w stanie samodzielnie uzbierać potrzebnej kwoty, ponieważ zajęłoby to zbyt dużo czasu. Kredytowanie drobnych przyjemności i potrzeb to zasadniczy cel kredytów gotówkowych. Są one stosunkowo łatwo dostępne – dla banku wystarczy tylko stałe źródło dochodu w odpowiedniej wysokości, aby móc udzielić pozytywnej weryfikacji. Kredytowanie drobnych przyjemności i późniejsze spłacanie rat kredytu w terminie jest dobrym sposobem na to, aby wyrobić sobie pozytywną historię kredytową i w przyszłości bez większego trudu zdobyć na przykład kredyt na mieszkanie. Trzeba jednak pamiętać o regularnym spłacaniu rat kredytu, aby stać się dla banku wiarygodnym kredytobiorcą.

Czy opłaca się brać kredyty gotówkowe?

Kredyty gotówkowe oferowane obecnie przez banki charakteryzują się bardzo korzystnymi warunkami. Wysokie kwoty kredytów w połączeniu z długim okresem kredytowania i niskim oprocentowaniem dają ofertę, którą zdecydowanie warto rozważyć. Zazwyczaj kredytobiorcy decydują się na kredyty gotówkowe w wysokości kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Jest to kwota potrzebna na zrealizowanie marzeń o odświeżeniu mieszkania czy wyjeździe za granicę na urlop. Wiele osób obciążonych jest zbyt wysokimi kosztami życia codziennego, aby mogło sobie pozwolić na zaoszczędzenie takiej kwoty z wypłaty – w najlepszym wypadku trwałoby to przynajmniej kilka miesięcy, a zdarza się przecież, że promocyjne oferty na wyjazdy czy czas odpowiedni na remont wypadają dość niespodziewanie i trzeba tę okazję wykorzystać. Jak najbardziej warto wówczas skorzystać z kredytu, który pozwoli przez kolejnych kilka lat spłacić ten większy wydatek, nie pozwalając zbytnio odczuć obciążenia finansowego domowego budżetu. Wciąż jednak jest to pożyczka, która wymaga regularnej spłaty, dlatego zaleca się, aby każda decyzja o kredycie gotówkowym była dokładnie przemyślana. Kredytobiorca, zanim złoży wniosek, powinien zastanowić się, czy ten kredyt jest mu naprawdę potrzebny i czy spłacanie co miesiąc rat w konkretnej wysokości nie obciąży zanadto jego budżetu. Po takiej wstępnej analizie można złożyć wniosek, który zostanie przeanalizowany przez bankowego analityka, który na podstawie określonych z góry warunków również będzie starał się oszacować, czy kredytobiorca nie weźmie na siebie zbyt dużego zobowiązania, angażując się w kredyt gotówkowy.