Wygodne regały przesuwne

0
1221

W wielu firmach, a także różnorodnych urzędach, dokumentacja potrafi zajmować nie tylko całe półki i regały, ale wręcz pokoje. W celu jej usystematyzowania oraz odpowiedniego rozmieszczenia niezwykle ważniejszy wykorzystanie całej przestrzeni w sposób adekwatny do przechowywanych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku wykorzystanie regałów przesuwnych, które odznaczają się całym szeregiem zalet. Rozpatrzmy, jakich i w jakiej konfiguracji najlepiej będzie je wykorzystać.

Zalety regałów przesuwnych

Meble przesuwne są doceniane w wielu przedsiębiorstwach ze względu na swoją mobilność i łatwość dostosowania aranżacji wnętrza do aktualnych potrzeb. W urzędach i biurach często spotykane są fotele czy niewielkie, podręczne szafki na kółkach, dzięki czemu można swobodnie poruszać nimi i dostosowywać miejsce pracy do wymagań pracowników.

Niemniej ważne są jednak meble przesuwne w pomieszczeniach magazynujących i archiwizującej dokumentację. W tym przypadku muszą one jednak zostać wyposażone w znacznie bardziej sprawny i wytrzymały system przesuwania niż same kółeczka. Dlatego warto zastosować dedykowane do takich miejsc regały, które odznaczające będą dużą wytrzymałością całego systemu jezdnego. Dzięki temu nie trzeba się obawiać jego szybkie zacinanie ze względu na przewożone obciążenie.

Co niezwykle ważne, regały przesuwne pozwalają na zoptymalizowanie przestrzeni i wykorzystanie jej w sposób, który pozwala na pomieszczenie większej ilości dokumentów. Kiedy są złożone, mogą zająć cały środek w sposób ciasno upakowany. Wystarczy przesunąć wybrany regał, aby zrobić między nimi przejście i odnaleźć konkretną teczkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie jest konieczne posiadanie stałych przerw pomiędzy wszystkimi regałami, co przekłada się na możliwość umieszczenie wielu półek więcej na tym samym obszarze.

Kolejna zaleta regałów przesuwnych to zabezpieczenie dokumentacji przed warunkami zewnętrznymi. Ciasno zsunięte półki doskonale osłaniają znajdujące się na nich elementy przed kurzem czy wilgocią, co gwarantuje, że zawsze pozostaną one w tak samo dobrym stanie, jak podczas ich drukowania. W efekcie znacząco przedłuża się żywotność dokumentacji, a co za tym idzie, spada ryzyko utraty ważnych informacji.

Tradycyjne regały przesuwne

Klasyczne regały przesuwne posiadają napęd mechaniczny – zazwyczaj jest to jakiegoś rodzaju korba, zamocowana na węższym boku każdego regału. Wystarczy ją kilkakrotnie przekręcić, aby regały zostały przesunięte, tworząc przejście pomiędzy wybranymi dwoma partiami archiwum. Wszystko to dzieje się za sprawą szyn, na których montowane są szafy.

Napęd tradycyjny, mechaniczny, jest prosty w obsłudze, mało awaryjny i tani – zarówno w montażu, jak i użytkowaniu. Nie zawiedzie niezależnie od sytuacji i pozwoli na swobodny dostęp do dokumentów nawet w chwili awarii.

Regały z napędem elektrycznym

Nowoczesna forma regałów przesuwnych, oferowana przez FX Meble to szafy z napędem elektrycznym. Innowacyjny system Soft Touch pozwala za pomocą jednego dotknięcia na panelu sterującym ustawić regały w wybranej konfiguracji. Podobnie jak poprzednio, po wybraniu i zatwierdzeniu ustawień, szafy przesuwają się po specjalnie zamontowanych szynach.

Rozwiązanie to jest nowoczesne i niezwykle wygodne dla pracowników. Nie wymaga od nich nakładu żadnej siły fizycznej, dlatego może świetnie sprawdzić się w miejscach pracy osób niepełnosprawnych i starszych, którym trudno byłoby używać klasycznego napędu mechanicznego. Intuicyjność i szybkość sterowania Soft Touch to także udogodnienie dla każdego pracownika, który chciałby bez chwili zwłoki dostać się do odpowiednich dokumentów.

Wybierając jedno z tych rozwiązań, bez wątpienia zaoszczędzić można miejsce w swoim archiwum i na niewielkiej nawet przestrzeni doskonale zorganizować całą dokumentację. Co niezwykle ważne, rozwiązanie pozwala na ułatwienie pracy podwładnym, zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym modelu.