salon fryzjerski

Pracując jako fryzjer z pewnością zastanawiasz się jaka forma zatrudnienia jest korzystniejsza. Nie wiesz czy bardziej opłaca się praca na etat czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Fryzjer jest to osoba, która kształci cię cały czas. Nie może pozwolić sobie na to, aby zostać w tyle z trendami które panują w świecie fryzur. Być może jesteś świeżo po szkole i nie wiesz co zrobić, aby rozkręcić swój własny interes? Bez obaw, my postaramy się odpowiedzieć ci na nurtujące cię pytania.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/fryzjer-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Praca fryzjera na etacie

Jest to najczęstsza forma zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły. Jeżeli zaczynamy od takiej formy pracy, musimy liczyć się z tym, że będziemy posiadali mniej swobody pod względem siebie. Pracując u kogoś musimy dostosować się pod niego, musimy pamiętać również o tym, że pracodawca będzie wysłał nas na szkolenia, a także ustalał grafik pracy. Pracując na etacie trudno jest też o elastyczny grafik, który pozwoli nam na wychodzenie z pracy, o której tylko zapragniemy. Musimy się bowiem liczyć z tym, że czeka nas wielogodzinna praca od poniedziałku do piątku.

Własna działalność fryzjera

Ogromną zaletą płynącą z pracy na własny rachunek jest przede wszystkim bycie szefem samym dla siebie. Decydujesz kiedy wychodzisz i kiedy zaczynasz pracę. Sam ustalasz sobie swoje zarobki oraz cennik, do którego będą stosować się Twoi klienci. Oczywiście dużym minusem prowadzenia własnej działalności są koszta, które ponosimy w trakcie. Nie każdego stać jest na taki wydatek. Potrzebny nam jest bowiem lokal. Jest to już spory wydatek na początek. Trzeba liczyć się z opłatami za wynajem, ubezpieczenie, podstawowe rachunki takie jak woda, prąd czy gaz i ogrzewanie. Nie jest to proste do płacenia, szczególnie kiedy dopiero rozkręcamy swój interes. Należy pamiętać o tym, aby zamówić szyldy, które będą reklamować nasz salon, a tym samym zachęcać ludzi do skorzystania z naszych usług. Każdą markę należy budować od podstaw i jeden niewłaściwy ruch może czasami na stworzyć dużo problemów. 

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/jak-wyglada-praca-behawiorysty-wymagania-i-obowiazki/