Wideodomofon i jego zalety

Wideodomofon to urządzenie, które może znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa w domu. Jest dobrym uzupełnieniem systemu alarmowego i monitoringu. Zobacz, jakie korzyści może przynieść ci zainstalowanie go przy wejściu.

Zapewnienie kompleksowego bezpieczeństwa domu wymaga instalacji kilku systemów. Obecnie nie wystarczy tylko monitoring i system alarmowy. Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych urządzeń, dlatego warto zainteresować się tym tematem zanim wydamy pieniądze na kolejne systemy. Być może okażą się one zbędne. Na pewno jednym z urządzeń, które przynoszą wiele korzyści jest wideodomofon, który pozwala podejrzeć teren przy wejściu, jak i wokół domu. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jakie są najważniejsze powodu przemawiające za kupnem tego urządzenia.

Wideodomofon – co to jest? Jak kupić tani wideodomofon?

Każdy z nas zna domofony. Urządzenia, które montowane były już w latach 90. w większości bloków mieszkalnych pozwalały porozmawiać z osobą stojącą przed wejściem. Obecnie jednak sama możliwość rozmowy to za mało. Zanim wpuścimy kogoś do domu chcemy go zobaczyć. I właśnie w tym celu montowane są wideodomofony, czyli domofony wyposażone w kamerkę pozwalającą podejrzeć, kto stoi pod drzwiami.

Jeśli planujesz kupić tani wideodomofon, warto zerknąć na gotowe zestawy.  Zawierają one najczęściej zewnętrzny panel z kamerą wyposażoną w szerokokątny obiektyw. Ponadto w skład gotowych zestawów wchodzi puszka do montażu podtynkowego, zasilacz systemowy oraz dotykowy ekran.

Możliwości technologiczne a bezpieczeństwo

Dużą zaletą systemów wideodomofonowych jest fakt, iż możemy zintegrować je z systemem monitoringu. Wówczas obraz z kamer zewnętrznych przesyłany jest do rejestratora, który zapisuje nagranie. Wideodomofon można też rozbudować o kolejne panele i zamieścić nad każdym wejściem. Dlatego to rozwiązanie sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w apartamentowcach i biurowcach.

Kolejną korzyścią jest możliwość zdalnej obsługi wideodomofonu za pomocą smartfona. Takie właśnie możliwości daje postęp technologiczny. Współcześnie niemal każdy producent tworzy do swoich wideodomofonów dedykowaną aplikację mobilną. Za jej pomocą której można obsługiwać wiele funkcji przez telefon. Są aplikacje działające przez WiFi oraz takie dostępne w ramach standardowego GSM.

Na przykład jeśli z powodu przeszkody architektonicznej wideodomofon nie może dokładnie uchwycić twarzy osoby stojącej przed wejściem, możemy przełączyć widok na inną kamerę w systemie monitoringu. Warunkiem jest, aby była podłączona do systemu.