Kredyt konsolidacyjny 

Konsolidacja kredytów, czyli wszystko to, co musisz wiedzieć, aby go otrzymać

Coraz większa liczba ludzi decyduje się na wzięcie kredytu, który umożliwi im zakup mieszkania, samochodu, wykonania remontu, czy opłacenia wymarzonych, zagranicznych wakacji. Jeżeli bierzemy kredyt w instytucji bankowej, to nasza sytuacja finansowa jest dokładnie analizowana, aby bank miał pewność, że będziemy w stanie spłacać raty. Niestety, sytuacje losowe, jak utrata pracy, choroba, czy wypadek, mogą doprowadzić do tego, że nie będziemy w stanie spłacać ciążącego nad nami zadłużenia. Bierzemy kolejne pożyczki, aby móc spłacać wszystkie raty, co jednak jest tylko chwilowym rozwiązaniem problemu. Jeżeli czujesz, że sytuacja zaczyna wyglądać nieciekawie i nie stać Cię, na stałe opłacanie posiadanych rat, to rozwiązaniem Twojego problemu może być konsolidacja kredytów.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny i jak można go uzyskać?

Kredyt konsolidacyjny to wyjście awaryjne dla osób, które spłacają kredyty, a wysokość wszystkich posiadanych rat, przewyższa ich możliwości finansowe. Konsolidacja polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Dodatkowo, dzięki konsolidacji, wydłuża się okres spłaty, a miesięczna rata jest dostosowana do naszych możliwości i aktualnej sytuacji finansowej. Istnieje również opcja otrzymania dodatkowej gotówki, którą firma pożyczkowa wypłaci nam w formie gotówki lub przelewu na nasze konto bankowe. Otrzymana kwota zostaje wliczona w przyznany kredyt, a my otrzymujemy środki finansowe na wybrany przez nas cel. Konsolidacja jest również niezwykle praktycznym rozwiązaniem, gdyż dużo łatwiej pamiętać i regulować tylko jedną ratę, niż kilka osobnych pożyczek. Osoby, które do tej pory codziennie martwiły się o rosnące zobowiązania, mogą odetchnąć, gdyż konsolidacja kredytów gwarantują im jedną i realną w spłacie ratę.

Oczywiście, banki lub inne instytucje finansowe muszą zarabiać, dlatego konsolidacja kredytów sprawia, że spłacamy więcej. Do każdej raty doliczane są koszty udzielenia kredytu oraz odsetki. Jednakże, biorąc pod uwagę, że dzięki konsolidacji odzyskamy spokój oraz płynność finansową, jest to najkorzystniejsza dostępna na rynku opcja. To, ile rat kredytu konsolidacyjnego otrzymamy, jest całkowicie uzależnione od wysokości naszych dochodów. Im dłuższy okres spłaty bierzemy pod uwagę, tym bardziej musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej odsetek. Całość zobowiązania, która wynika z konsolidacji, również wzrośnie. Przed podjęciem decyzji o wyborze instytucji finansowej, która skonsoliduje nasz kredyt, dokładnie przeanalizujmy i obliczmy wysokości wszystkich odsetek, aby wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Konsolidacja na własną rękę, czy doświadczony doradca kredytowy?

Jeżeli nie posiadasz zdolności kredytowej lub masz negatywną historię w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej, to w oczach banku możesz być klientem niewiarygodnym i niewypłacalnym. W takiej sytuacji konsolidacja może nie zostać Ci udzielona. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług profesjonalnego i doświadczonego doradcy kredytowego, który pomoże Ci uzyskać najlepszą ofertę. Habza Finanse świadczy profesjonalne usługi kredytowe na każdym etapie realizacji. W pierwszej kolejności pomaga złożyć wniosek, następnie w naszym imieniu prowadzi negocjacje z instytucją finansową, aby uzyskać jak najlepszą i najkorzystniejszą ofertę. Habza Finanse gwarantuje wsparcie merytoryczne, aż do dnia, w którym spłacimy ostatnią ratę kredytu konsolidacyjnego. Doradcy specjalizują się w trudnych przypadkach, dzięki czemu ich klienci mają do nich pełne zaufanie.

Jeżeli poszukujesz pomocy, bo żadna instytucja finansowa nie chce skonsolidować Twoich kredytów, to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Pomożemy Ci pozbyć się kłopotów finansowych!