Tusze do Canon Pixma mg3650 – czy da się je kupić taniej?

0
1213

Żadne biuro czy firma nie mogłyby normalnie funkcjonować bez chociaż jednej sprawnej drukarki. Setki dokumentów, sprawozdań i innych papierów powstaje tam każdego miesiąca, a nawet dnia! Tak duża eksploatacja wiąże się ze sporymi kosztami. Podpowiadamy, jak znaleźć do Canon Pixma mg3650 tusze w niższej cenie!

Nawet niedrogie drukarki mogą generować duże wydatki. Wielofunkcyjna drukarka Canon Pixma mg3650 jest popularna w wielu biurach, ponieważ przy swojej przystępnej cenie (ok. 270 zł) posiada również funkcje skanowania oraz ksero. Jeśli w Twojej firmie korzysta się właśnie z tych modeli, warto zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Wyjaśniamy w jaki sposób można taniej zakupić tusze do Canon Pixma mg3650 !

Tusze do Canon Pixma mg3650 – ile trzeba za nie zapłacić w ciągu roku?

Tusze do Canon Pixma mg3650 są dość kosztownymi częściami. Podstawowe kartridże (według informacji podanych przez producenta na oficjalnej stronie) mają 8 ml i starczają na ok. 180 stron. Czarny wkład kosztuje ok. 90 zł, a kolorowy – ok. 120 zł. Jeśli wybierze się bardziej wydajne wersje, należy zapłacić za nie ok. 140 zł. Czerń wystarczy na ok. 600 stron (21 ml), kolor zaś na ok. 400 (15 ml). Nieco taniej wychodzi kupno zestawów, które zawierają pełny zestaw barw CMYK (Cyjan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty, Key colour – czarny), w cenie do ok. 250 zł.

Według różnych badań statystycznych, polski pracownik biurowy drukuje średnio ok. 30 stron dziennie. Zakładając taką eksploatację, nowe wkłady należałoby kupować minimalnie raz w miesiącu. Daje to ponad 3000 zł rocznie, i to za zużycie jednego pracownika na jednym urządzeniu! Decydując się na zakup tuszów do Canon Pixma mg3650 w niższej cenie pomaga znacznie odciążyć budżet.

Czy zakup oryginalnych tuszów do Canon Pixma mg3650 zawsze ma sens?

Pierwszym krokiem, jaki można zrobić w stronę oszczędności na druku, może być rezygnacja z kupna kolorowych wkładów. Większość dokumentów to proste pliki tekstowe, dlatego nie wszystkie drukarki w firmie muszą posiadać komplet kolorów. Wydatki spadną prawie o połowę, ale nadal będą duże. Warto wtedy zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będą tusze zastępcze do Canon Pixma mg3650. Są to wkłady pasujące do tego modelu, dające bardzo zbliżoną jakość wydruku. W przypadku czerni trudno zauważyć jakąkolwiek różnicę. Przy tym są one nawet o połowę tańsze! W ten sposób można zaoszczędzić kilka (a nawet kilkanaście!) tysięcy złotych na materiały eksploatacyjne w firmie.

Niektórzy niechętnie podchodzą do tuszów zastępczych, obawiając się, że te mogą być niekompatybilne z urządzeniem lub zbyt awaryjne. Współcześnie produkuje się tak dobre odpowiedniki, że nie ma z nimi absolutnie żadnych problemów. Jeśli zaś otrzyma się uszkodzony, niekompletny czy wadliwy produkt – można go wymienić, tak jak u producenta! Wiele osób ucieszy także fakt, że coraz częściej także w ich przypadku stawia się na bardziej ekologiczne metody produkcji. Z tuszami zastępczymi do Canon Pixma mg3650 można w korzystny, rozsądny sposób zaopatrzyć wszystkie urządzenia tego typu w firmie!

Gdzie zamówić tusze do Canon Pixma mg3650?

Kupowanie tuszów do Canon Pixma mg3650 w sklepie czy na stronie producenta jest najdroższym rozwiązaniem. Najlepiej jest rozejrzeć się za innymi źródłami, w Internecie. Na serwisach takich jak np. TonerPartner można w wygodny sposób odnaleźć pasujące wkłady. W ofercie znajdują się zarówno wysokiej jakości zamienniki, jak i oryginalne tusze do Canon Pixma mg3650 w hurtowej cenie. Co więcej, firmy mogą wziąć udział w jeszcze korzystniejszym programie lojalnościowym! Intuicyjna wyszukiwarka pomaga wybrać odpowiedni wkład, nawet jeśli nie pamięta się pełnej nazwy modelu drukarki. W razie kłopotów pomocą służą konsultanci telefoniczni i na czacie online.

Tusze do Canon Pixma mg3650 to drogie części eksploatacyjne, ale jakże kluczowe dla sprawnego działania biura. Zrezygnuj z zamawiania ich ze strony producenta! Sprawdź ceny w Internecie, a znacznie zmniejszysz wydatki firmowe!