Ten darmowy kalkulator obliczy za Ciebie cenę OC i AC w korzystnym pakiecie

Kończy Ci się polisa, a Ty nie masz czasu na spotkania z agentami i ubezpieczycielami? Jednocześnie chciałbyś znaleźć dla siebie polisę samochodową, która zapewni Ci odpowiednią ochronę i nie będzie za droga? Szczegóły dostępnych na rynku ofert możesz poznać bez wychodzenia z domu. Przedstawi Ci je kalkulator OC/AC.

Poznaj zalety kalkulatora OC/AC

Od dziś wszystkie oferty ubezpieczeniowe znajdziesz w jednym miejscu. Kalkulator OC/AC (kalkulator-ac-oc.pl) to przede wszystkim potężna baza aktualnych polis. Jeśli posiadasz komputer z dostępem do Internetu, bez problemu znajdziesz i porównasz oferty, spośród których wybierzesz tę idealną dla siebie. Kalkulator internetowy jest ponadto bezpłatnym narzędziem, dlatego nie zapłacić ani złotówki za korzystanie z niego.

Zestawienie, jakie otrzymasz nie będzie zawierało uniwersalnych ogólników, a dedykowane Tobie oferty ubezpieczeniowe, które już na tym etapie będą uwzględniały Twoje potrzeby i możliwości finansowe. Sam zdecydujesz, czy zakupisz samo OC, czy wybierzesz opcję z dodatkowymi ubezpieczeniami.

Przy każdym ubezpieczeniu, jakie zaproponuje Ci kalkulator OC/AC, będzie widniała jego cena, która została wyliczona na podstawie informacji na Twój temat. Skąd kalkulator zna Twoją historię jazdy, dane dotyczące Ciebie i Twojego pojazdu? Sprawdź, jak działa ta platforma.

ubezpieczenie oc przez internet

Wypełniasz formularz…

To on jest źródłem wszelkich informacji na Twój temat. Formularze są zazwyczaj dosyć szczegółowe. Część pytań w nich zawartych dotyczy Twoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, stan cywilny, fakt posiadania dzieci). Znajdziesz w nich również rubryki, w których podasz informacje o swoim doświadczeniu na drodze (terminie wydania prawa jazdy, wykupionych dotychczas ubezpieczeniach, liczbie spowodowanych wypadków).

Wreszcie dotrzesz do części, w której będziesz musiał podać kilka informacji o pojeździe, będącym przedmiotem ubezpieczenia (marka, rok produkcji, moc silnika, stan techniczny, liczbę właścicieli auta). Wszystkie te informacje mają znaczenie dla ubezpieczyciela i pomogą wyliczyć Twoją składkę.

Czym byłby kalkulator OC/AC, gdybyś nie mógł wybrać interesującego Cię wariantu ubezpieczenia. Na etapie wypełniania formularza otrzymasz zatem możliwość wyboru między samym OC, a rozmaitymi pakietami. Niemal do woli możesz tworzyć własne zestawy ubezpieczeniowe, a kalkulator przedstawi Ci oferty zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Zazwyczaj do OC dobiera się autocasco, assistance lub NNW, a nawet wszystkie te polisy na raz.

… i porównujesz oferty

Na podstawie tak wypełnionego formularza kalkulator zaproponuje Ci kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt ofert. Pod uwagę weź zarówno zakres polisy, jak i jej cenę. O ile ubezpieczenie OC raczej niczym nowym Cię nie zaskoczy, bo jego zakres reguluje prawo, to AC może już wystąpić w kilku wariantach.

Na pewno zwrócisz uwagę na wysokość składki, a także na ich zróżnicowanie w przypadku różnych pakietów ubezpieczeniowych. Z kalkulatora OC/AC dowiesz się, że zakup polisy w pakiecie będzie o wiele bardziej opłacalny. Różnica między samym OC, a pakietem OC + AC wcale nie musi być duża. Jeśli zakres autocasco Ci odpowiada i uznasz, że będzie stanowił realną ochronę dla Ciebie i Twojego samochodu, chyba nie masz się nad czym dłużej zastanawiać.

Jeśli trafisz na ubezpieczyciela, który w standardzie do obowiązkowego OC dołącza AC mini, a jest to częsta praktyka, otrzymasz dwa rodzaje zabezpieczeń przy opłaceniu jednej składki. Musisz liczyć się jednak z tym, że minicasco charakteryzuje dosyć okrojony zakres ochrony, dlatego przemyśl rozszerzenie go.

Do OC lub pakietu OC + AC możesz dobrać również ubezpieczenie NNW, w ramach którego otrzymasz rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu, jeśli Ty lub Twoi pasażerowie ucierpicie w wypadku drogowym. Uzupełnisz je także o pomoc assistance, jeśli chcesz czuć się bardziej komfortowo na drodze.

Masz jeszcze wątpliwości, czy zakup polisy w pakiecie będzie dla Ciebie korzystny? Przyjrzyj się cenom polis oferowanych przez jedno z TU działających na rynku. Oferuje ono OC w cenie 1067 zł, a pakiet OC + NNW za 1133 zł. Jeśli wybierzesz pakiet OC + AC mini + assistance w tej samej firmie ubezpieczeniowej, zapłacisz za niego 1532 zł. Sam widzisz, że różnice nie są duże, a wybór trzech rodzajów ochrony nie oznacza potrojenia Twojej składki.