Rekrutacja nowych pracowników – samodzielnie czy z agencją pracy

Firmy, które pragną stale się rozwijać i podążać za duchem czasu, muszą liczyć się z koniecznością systematycznego poszerzania swoich szeregów. Nowi, wykwalifikowani pracownicy pozwalają w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w przedsiębiorstwie, rozwijać jego działalność oraz wnieść powiew świeżości do codziennej pracy. Ich znalezienie nie jest jednak łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na zatrudnieniu najlepszych, w pełni spełniających oczekiwania kandydatów.

Samodzielna rekrutacja pracowników, czyli czy warto ryzykować?

Wiele firm rozważając konieczność rozbudowy swojej działalności i zatrudnienia nowych pracowników, decyduje się wziąć na własne barki ten obowiązek i samodzielnie poprowadzić proces ich rekrutacji. Selekcja kandydatów do pracy nie jest jednak łatwym zadaniem – wymaga posiadania sporej wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalnych narzędzi i metod rekrutacyjnych, które spośród setek aplikujących na dane stanowisko kandydatów pozwolą na wybór tego jednego, z którym firma nawiąże owocną współpracę.

Sam proces rekrutacji jest wymagającym przedsięwzięciem, na które trzeba poświęcić czas, energię, a często także pieniądze. Jeśli nie jest prowadzony przez doświadczonych profesjonalistów, firma nie ma także żadnej gwarancji sukcesu, co oznacza straty zarówno czasowe, jak i finansowe. Zważając na wszystkie te elementy, nie jest więc zaskoczeniem, że zdecydowana większość świadomych firm decyduje się na nawiązanie współpracy z agencją pracy, która w ich imieniu przeprowadzi proces rekrutacji nowych pracowników. Dlaczego to się opłaca?

Agencja pracy Smart Solutions, czyli rekrutacja w profesjonalnym wydaniu

Agencja pracy Smart Solutions jest wysoko wykwalifikowanym podmiotem, który specjalizuje się w rekrutowaniu kandydatów. Jest polskim oddziałem Smart Solutions Recruitment – brytyjskiej agencji pracy, która specjalizuje się w rekrutacjach międzynarodowych. Na zlecenie klientów realizuje rekrutację pracowników do pracy długo- i krótkoterminowej. Smart Solutions korzysta z nowoczesnych, sprawdzonych metod i narzędzi rekrutacyjnych po to, aby szybko i sprawnie znaleźć najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Współpraca z nią zdejmuje z barek klientów obowiązek samodzielnego rozglądania się z kandydatami, weryfikacji ich kompetencji zawodowych oraz dopełniania formalności związanych z zatrudnieniem.

Agencja pracy

Na początku współpracy, agencja pracy Smart Solutions dokładnie weryfikuje potrzeby rekrutacyjne klienta dbając o zapoznanie się z warunkami zatrudnienia, kulturą organizacyjną firmy oraz tworząc profil kandydata idealnego. Następnie przygotowuje kampanię rekrutacyjną, która obejmuje zarówno tradycyjne metody i headhunting, jak i wyszukiwanie bezpośrednie. Kandydaci są poszukiwani zarówno na rynku polskim, jak i europejskim, co zwiększa szanse znalezienia kandydata, który spełni pokładane w nim nadzieje. Następnie, wybrani kandydaci są poddawani starannej selekcji z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi rekrutacyjnych.

Rekrutacja z agencją Smart Solutions nie kończy się na wskazaniu idealnego kandydata – ostatnim etapem współpracy jest bowiem preonboarding, który ma za zadanie jak najlepsze przygotowanie nowego pracownika do podjęcia współpracy z firmą klienta. Agencja pracy Smart Solutions dba o nawiązanie pozytywnych relacji z pracownikiem, zaangażowanie go i zmotywowanie do pracy w interesie firmy klienta oraz jego płynne wdrożenie w jej działalność.