Na czym można zarabiać w domu

Praca w domu jest coraz bardziej popularna. Niezaprzeczalny wpływ na zwiększoną popularność pracy w domu miała pandemia, która zawitała do nas w 2020. Oczywiście przy pracy w domu nie chodzi nam tylko o byciu sobie szefem, ale także normalnej pracy etatowej tylko, że w domowych warunkach. Wcześniej dość niespotykane zjawisko, lecz dzisiaj większość korporacji i firmy typowo biurowych przyjęła home office jako codzienność. Dalej musimy wstawać do pracy i wykonywać swoje obowiązki, jednak nie stoimy już w korkach czy też odpuszczamy podróż autobusem. Wiele osób przez zaoszczędzony czas zaczęło tworzyć swoje blogi lub też szukać dodatkowych zajęć na których mogą zarobkować. I właśnie o tym będzie nasz wpis, dodatkowych zajęciach, dzięki którym możemy zarabiać w domu.

Co potrzebujemy, aby zarabiać w domu?

Praca zdalna to do niedawna wielki przywilej jednak dzisiaj zmieniony w nową normalność. Prawdą jest, że do pracy w domu nie jest stworzony każdy. Wiele osób potrzebuje wyjścia z domowych czterech ścian, aby skupić się tylko na swojej pracy. Szczególnie osoby, które mają dzieci mają problem z wykonywaniem pracy w domu. Jednak wszystko da się wypracować i dojść do jakiegoś porozumienia. Poza świętym spokojem do pracy w domu potrzebujemy oczywiście laptopa bądź komputera z dostępem do Internetu. Warto zaopatrzyć się też w notatnik lub aplikacje do zadań dzięki czemu będziemy sprawdzać swoją efektywność. Skoro już wiemy czego potrzeba to przejdźmy to zajęć, które dadzą nam zarobić.

Praca w domu jako copywriter

Nie będziemy się tutaj dokładnie rozpisywać na czym polega praca jako copywriter. Chcemy przedstawić wam ogólny zarys tego co to jest copywriting oraz ile można na tym zarobić. W copywritingu chodzi o tym aby pisać teksty na zlecenie. Mogą to być artykuły na bloga, teksty do postów na mediach społecznościowych czy też artykuły specjalistyczne. Zależnie od trudności danego tematu, różne będą także wynagrodzenie. Pracując jako copywriter możemy zarobić od 6 do 50 zł za 1000 zzs (znaków ze spacjami). W oparciu o znaki rozlicza się tutaj pracę. Górna stawka zarobków dotyczy specjalistycznych artykułów np. w obcym języku.

Prowadzenie profili w social media

Coraz więcej firm ma swoje profile w social media bo ciężko aby ludzie nas znaleźli bez nich. Jednak tworzenie ich przychodzi łatwo to regularne dodawanie postów już nie jest takie kolorowe. Zazwyczaj chodzi o brak czasu lub pomysłów na nowe wpisy. Wielu właścicielom firm ich branża wydaje się mało interesująco w kwestii publicystycznej. Właśnie w tym miejscu przydaje im się ktoś, kto udowodni, że się mylą. Prowadzenie profili w social mediach wymaga kreatywności i obeznania w Internecie. Podążanie za trendami przewyższa jakość contentu w mediach społecznościowych. Zazwyczaj prowadzenie social mediów kosztuje właścicieli firm około 300 do 500 zł netto miesięczni zależnie od ilości dodawanych postów. Jak więc widzisz jest to niemała kwota do zarobienia przy czym dość korzystne rozwiązanie dla właścicieli profili ponieważ nie muszą zatrudniać dodatkowej osoby na etat.

Oferowanie korepetycji online

Trzecim i ostatnim pomysłem na zarobek w domu jest oferowanie korepetycji w Internecie. Każdy ma swoją ulubioną dziedzinie nauki, której ktoś inny może nie kumać i być w niej słaby. Wtedy wchodzimy my cali na biało i uczymy możemy podać pomocną rękę za kilka tantiemów przelanych na nasze konto. Przykładowo studenci, którzy oferują zajęcia z matematyki zarabiają od 40 do 80 zł za godzinę korepetycji online. Ilość godzin jakie zdobędziemy zależy od naszej promocji. Warto ogłosić się na Facebookowych grupach oraz lokalnych portalach ogłoszeniowych.