Pożyczka przez Internet - żyranci

Osoba, która wzięła jednocześnie kilka pożyczek, do pożyczenia kolejnej sumy pieniędzy może potrzebować poręczyciela, który poświadczy za nią w banku lub w firmie pożyczkowej. Wsparcie członka rodziny lub przyjaciela jest ważne dla klientów, którzy nie mają funduszy na spłacenie długów posiadających wysokie oprocentowanie.

Kiedy potrzebny jest żyrant?

Żyrant to osoba, której zadaniem jest potwierdzenie zdolności kredytowej klienta. Jeśli dług nie zostanie spłacony w terminie wyznaczonym przez bank, poręczyciel bierze na siebie odpowiedzialność za regulację pożyczonej kwoty. W takiej sytuacji żyrant ma prawo żądać od dłużnika spłacenia pieniędzy. Na rynku finansowym istnieją także firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają zdolności kredytowej klienta, a jedynym zabezpieczeniem są dane osobowe. Dobrym pomysłem na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki jest pożyczka przez Internet w ViaSms. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient będzie w stanie spłacić choćby częściowo zaciągnięte wcześniej długi bez ingerencji żyranta.

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

Nieprzewidziane sytuacje, które zdarzają się w życiu (wypadek, droga rehabilitacja), mogą sprawić, że będą potrzebne pieniądze pozwalające na uregulowanie rachunków. W takich sytuacjach sprawdzają się pożyczki przez Internet, ponieważ przy ich zaciąganiu nie jest potrzebny żyrant. Przyznając określoną sumę pieniędzy (do 4000 złotych), firma pożyczkowa bardzo szybko weryfikuje dane klienta (PESEL, numer telefonu, numer konta bankowego). W ciągu piętnastu minut osoba pożyczająca otrzymuje przelew. Dzięki temu, możliwa jest szybka spłata długu lub pokrycie kosztów leczenia lub naprawy samochodu.

Pożyczki online a bezpieczeństwo klienta

W przypadku każdej firmy pożyczkowej warto sprawdzić jej wierzytelność w Krajowym Rejestrze Firm, na stronie internetowej Związku Firm Pożyczkowych lub Komisji Nadzoru Finansowego. Można również skontaktować się ze znajomymi, którzy także brali pożyczki w danej firmie. Dobrym rozwiązaniem jest osobisty kontakt z konsultantem w celu zapoznania się z warunkami spłaty.