Birma jest krajem, który powszechnie jest uważany za jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Jeszcze do niedawna z powodu panującej tam junty wojskowej, kraj był zamknięty dla turystów, a obywatele prześladowani. Sytuacja zmieniła się, gdy do władzy doszła Aunk Kyi.

Birma wycieczka – zobacz klasztory buddyjskie

Największą atrakcją Birmy jest starożytna stolica Królestwa Pagan. Znajduje się tam wiele buddyjskich klasztorów, w tym największa świątynia Amanda. W mieście Pagoda stoi budowla, która pokryta jest złotem. Jak mówi legenda znajdują się w niej włosy Buddy.

Birma wycieczka – wspaniałe jaskinie i góry

Jedną z największych atrakcji Birmy jest Złota Skała, czyli góra Kyaikiyo, która jest obowiązkowym celem podróży każdego wyznawcy buddyzmu. Warto również odwiedzić liczne jaskinie, które znajdują się w Pindaya. W środku są liczne posągi Buddy.

Dla amatorów trekingu i aktywnych wycieczek polecane jest wzgórze Kalaw. Jedną z największych atrakcji jest również Mount Popa, na szczycie której znajduje się buddyjski klasztor. Wulkan położony w centrum Birmy powszechnie uważany jest przez mieszkańców za siedzibę wielu bóstw.

Drugie co do wielkości miasto Mandalay, w którym znajdują się setki świątyń, podobnie jak w mieście Bago. Właśnie w tym mieście znajduje się jeden z największych posągów leżącego Buddy.

Birma wycieczka – wioski na jeziorze

Miasto Kwiatów powinno być kolejnym celem podróży z powodu pięknych wodospadów i dużej ilości jaskiń. W Birmie można również zobaczyć pływające wioski, które znajdują się na jeziorze Inle. Zamieszkiwane są przez ludzi z plemienia Intha. Można tam kupić pamiątki, jak i skosztować tamtejszego jedzenia.

Warto pamiętać, że Birma jest krajem rozwijającym się, zatem panuje tam dosyć duża bieda. Nie znajdzie się tam również typowo europejskich czy amerykańskich produktów. Wybierając Birmę jako cel swojej podróży trzeba również pamiętać, że jest to kraj zamieszkiwany przez wyznawców buddyzmu, zatem należy pamiętać o poszanowaniu tradycji i ich kultury.