Polecamy najlepsze bajki do słuchania na grudzień

Wielu rodziców stawia na bajki do słuchania dla dzieci. Kupują je nie tylko osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na czytanie swoim pociechom. Bajki do słuchania są bowiem po prostu atrakcyjne dla maluchów. Realizuje się je we współpracy z najlepszymi aktorami, a czasem również efektami specjalnymi. Po które bajki warto zatem sięgnąć w grudniu? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Na zimowy czas „Królowa śniegu”

Kiedy za oknem raczej szaruga niż piękna biel śniegu, w odpowiedni nastrój mogą wprowadzić zimowe bajki do słuchania dla dzieci. Śnieżne krajobrazy można znaleźć chociażby w audiobooku „Królowa śniegu”. Ten zrealizowany przez wydawnictwo Gamma to piękna forma tradycyjnej baśni Hansa Christiana Andersena. W słuchowisku udział wzięło aż ośmioro znanych i cenionych aktorów. Baśń opowiada oczywiście historię Gerdy i Kaja. Pewnego dnia do oka Kaja dostaje się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła. Okazuje się, że chłopiec nagle inaczej zaczyna patrzeć na świat. Wszystko wydaje mu się brzydkie i złe. Dodatkowo Kaj pozostaje pod wpływem Królowej Śniegu. Czy przyjaźń Gerdy okaże się silniejsza niż diabelskie moce? Czy wyrwie Kaja ze szponów mrocznej Królowej? Twoja pociecha na pewno chętnie o tym posłucha.

A może zbiór bajek na zimowe wieczory?

Jeżeli nie możesz zdecydować się na konkretne bajki do słuchania dla dzieci, warto postawić na ich zbiór. Wydało je chociażby wydawnictwo Lissner Studio. „Bajki na zimowe wieczory” obejmują bardziej i mniej znane dziecięce historie, w tym „Śpiącą królewnę”, „Knypsa z czubkiem”, „Piotrusia Pana” oraz „Dzieci pana Majstra”. Te bajki do słuchania dla dzieci czyta trzech różnych lektorów. Twoja pociecha na pewno chętnie po nie sięgnie w długie, grudniowe wieczory. „Bajki na zimowe wieczory” zostały zrealizowane z dbałością o każdy, najdrobniejszy element. A kojące głosy lektorów zapewnią maluchowi spokojny sen.

„Bajeczki i opowiadania dla grzecznych dzieci”

Jak wiadomo Święty Mikołaj przychodzi wyłącznie do grzecznych dzieci. Może zatem swojemu maluchowi warto podarować „Bajeczki i opowiadania dla grzecznych dzieci”. To zbiór krótkich bajek znanych pisarzy, w tym Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Kownackiej, Janusza Minikiewicza oraz Jana Brzechwy. Na liście utworów znajdują się między innymi „Ptasie radio”, „Sen psa”, „Przygody Plastusia”, „Kłamczuchę” oraz „Samochwałę”. Wszystkie czytane są natomiast przez Irenę Kwiatkowską, która znana jest nie tylko z filmów i serialów, ale również jako lektor.