PIT 36 online

Wybór odpowiedniego formularza jest kluczową kwestią przy rozliczaniu się z poprzedniego roku podatkowego. PIT 36 należy do jednych z najczęściej składanych deklaracji. Kto powinien wypełnić ten właśnie formularz? Jak rozliczyć się online? 

Składanie deklaracji podatkowej to zadanie, z którym przychodzi się nam mierzyć każdego roku. Okres rozliczeń za roku2020 trwa. Warto więc dowiedzieć się, jak rozliczyć się z urzędem skarbowym tym razem. Do tej pory wiele osób robiło to w sposób tradycyjny, udając się bezpośrednio do odpowiedniej placówki. Czy to konieczne? Oczywiście, że nie!. Zdecydowanie lepiej i wygodniej będzie nam złożyć PIT 36 online. Dzięki temu ominiemy słynne kolejki i załatwimy wszystko szybko i wygodnie, siedząc sobie na sofie i popijając ulubioną herbatę. Zanim jednak się do tego zabierzemy, dowiedzmy się, kto powinien złożyć deklarację PIT 36.

Czym jest pit 36?

Każdy, kto ma obowiązek rozliczyć się w tym roku z fiskusem, powinien wiedzieć, że dostępne są różne deklaracje podatkowe. To jaką powinniśmy wybrać, zależne jest od rodzaju osiąganych przez nas dochodów. PIT 36 jest właśnie jednym z takich formularzy. Należy on do grupy najczęściej stosowanych. Deklaracja obejmuje dochody, od których podatek odprowadzony został bez pośrednictwa pracodawcy. Dotyczy to przychodów opodatkowanych według tak zwanej skali podatkowej przy rozliczaniu na ogólnych zasadach.

Kto powinien wypełnić pit 36 za rok 2020?

Formularz PIT 36 to druk przeznaczony dla podatników, którzy swój dochód za 2020 rok uzyskali bez pośrednictwa płatnika, czyli pracodawcy. Oznacza to, że PIT 36 muszą wypełnić osoby, które samodzielnie obliczały swą zaliczkę na podatek dochodowy. Warto podkreślić tu, że nawet jeśli jedynie część naszego przychodu pochodziła z innego źródła, to już zobowiązuje nas to do wyboru tego właśnie druku.

Formularz PIT 36 dotyczy głównie osób prowadzących własną działalność gospodarczą opodatkowaną na według skali. Po deklarację tę należy sięgać także w przypadku, gdy generujemy przychody związane z wynajmem lub dzierżawą nieruchomości. Warto wiedzieć też, że PIT 36 to również formularz, w którym rozliczymy nasze zagraniczne przychody.

Rozliczenie PIT-36 online: jak to zrobić?

Nie ma wątpliwości, że najłatwiej i najszybciej rozliczymy się przez internet. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. W skutecznym wypełnieniu i przesłaniu formularza pit 36 online pomoże nam bezpłatna aplikacja podatkowa. Jest bardzo intuicyjna prosta w obsłudze, dlatego każdy bez problemu poradzi sobie z jej obsługą.

Jak rozliczyć PIT 36 za pomocą aplikacji? Wystarczy pobrać ją na urządzenie i wybrać odpowiedni formularz. Na każdym etapie jego wypełniania możemy liczyć na wsparcie ze strony kreatora. Co najlepsze, sposób ten pozwala nam uniknąć wszelkich błędów. Program dokładnie monitoruje wpisywane treści i sygnalizuje potencjalne pomyłki.

Wypełnienie i przesłanie deklaracji podatkowej przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jednak pozwala nam to zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć długich kolejek. Co więcej, darmowy program gwarantuje natychmiastowe dostarczenie formularza do wyznaczonego urzędu skarbowego.

PIT 36 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

W tym roku swoje deklaracje podatkowe składać możemy dokładnie do 30 kwietnia. Warto pamiętać, że termin ten jest datą ostateczną. Znacznie lepiej więc zrobić to jak najszybciej — choćby dziś. Darmowy program do pit online pozwoli nam wypełnić naszą deklarację w dosłownie 5 minut, dlatego nie ma co zwlekać.