Outlet - czym jest i czym się charakteryzuje

Outlet to pojęcie, z którym niejedna osoba spotkała się nie raz. Najczęściej i słusznie, kojarzy się z branżą odzieżową. Jednak nie wszyscy do końca wiedzą czym outlet jest i czym się charakteryzuje.

Czym jest outlet?

Mówiąc ogólnie odzież outlet to ubrania z końcówki sezonu. Odzież, która w czasie sezonu po prostu się nie sprzedała. Po zakończeniu sezonu odzież, która się nie sprzedała zostaje zdjęta z półek. Jej miejsce zajmuje odzież na nowy sezon. Ta z poprzedniego trafia do magazynów. Tam może liczyć na nowe życie. Trafia na rynek outletowy. Trzeba jednak wiedzieć, że odzież outlet to nie tylko ubrania z końcówek sezonu, które się nie sprzedały. Outlet to także odzież pochodząca z nadwyżek produkcyjnych. Jest to zatem pełnowartościowa odzież, która nie trafiła na sklepowe półki. Jednak wśród odzieży outletowej mogą znaleźć się także ubrania z niewielkimi defektami. Powstały one w procesie produkcji. Może być to także odzież, która została zwrócona przez klientów do sklepu w ramach reklamacji.

Końcówka kolekcji

Outlet to jednak przede wszystkim końcówki sezonu. Pojęcia te często są ze sobą tożsame i stosowane są zamiennie. Odzież z końcówek sezonu zakupić można zarówno w stacjonarnych hurtowniach outletowych, jak i w sklepach czy hurtowniach działających online.

Outlet a odzież używana

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że outlet to odzież używana. Nie jest to jednak do końca prawda. Takie stwierdzenie najczęściej wiąże się z tym, iż na outlet składa się również odzież zwrócona przez klientów w ramach reklamacji. Sądzi się wówczas, iż jest to odzież używana. Nie jest to jednak do końca prawda. Pamiętać bowiem trzeba, że aby reklamacja mogła być uznana odzież musi być zwrócona w nienaruszonym stanie. Odzież zwrócona w ramach reklamacji jest zatem odzieżą, która została już przez kogoś kupiona lecz trudno jest tu mówić o odzieży używanej.

Outlet i jego zalety

Odzież outlet to przede wszystkim wiele zalet. Mowa tu zwłaszcza o stosunku jakości do ceny. W związku z tym, iż na outlet składają się przede wszystkim końcówki sezonu to daje to klientom możliwość zakupu nowych ubrań w bardzo dobrej jakości w zdecydowanie niższej cenie niż wcześniej widniała normalnie w sklepie. Właśnie dlatego outlety cieszą się coraz większą popularnością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora