Aktywne wyjazdy integracyjne - najpopularniejsze propozycje

Wyjazdy integracyjne już na stałe wpisały się w kalendarze firm w naszym kraju. Jest ich coraz więcej, a pracodawcy coraz częściej i chętniej je organizują. Sprzyja to również rozwojowi agencji eventowych, które z powodzeniem przedstawiają swoim klientom coraz to wymyślniejsze formy aktywności integracyjnych na takim wyjeździe. Co będzie popularne w tym sezonie? Poniżej przedstawiamy trzy propozycje, które na pewno przypadną uczestnikom do gustu.

Gry terenowe

Nie ma chyba osoby, która nie oglądałaby nigdy w telewizji programów typu Azja Express czy kiedyś Agent. Gry terenowe odbywają się dokładnie na tej samej zasadzie, z tą różnicą, że trwają cały dzień, a nie kilka tygodni. Jest to doskonała zabawa na świeżym powietrzu!

Na czym polegają gry terenowe na wyjazdach integracyjnych? Otóż na początku uczestnicy dzieleni są na kilka grupy, które rywalizować będą ze sobą o zdobycie jak największej ilości punktów lub wirtualnych pieniędzy. Aby odnieść końcowy sukces, członkowie każdej ekipy będą musieli się ze sobą sprawnie komunikować oraz współpracować. Na drodze do triumfu na drużyny czekać będzie kilkanaście zadań. Będą wśród nich takie, które sprawdzą sprawność, komunikatywność czy asertywność uczestników. Oprócz tego drużyny będą musiały wykazać się umiejętnością logicznego myślenia oraz orientacji w terenie. Wszystkie zadania są jednak tak skonstruowane, by były frajdą dla każdego uczestnika.

Gdzie zorganizować grę terenową? Praktycznie wszędzie! Scenariusze są przygotowywane indywidualnie dla każdej grupy, a gra może odbyć się w środku lasu jak i w centrum miasta.

Korzyści? Poprawa komunikacji w grupie, odstresowanie i budowanie jedności wśród pracowników.

Olimpiada Firmowa

Sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu to jest to! Jeśli jeszcze jest to olimpiada zorganizowana z przymrużeniem oka, to świetną zabawę i zadowolenie uczestników mamy gwarantowane. Realizacja zawodów sportowych na wesoło to przedsięwzięcie w miarę proste. Wystarczy nam teren zielony i sprawna agencja eventowa, która może zapewnić dużo konkurencji oraz animatorów i gotowe!

Spośród gąszcza dostępnych opcji jest kilka konkurencji, które cieszą się niegasnącą popularnością. Są to m.in.: Bubble Football, Mega Sumo, Hokej Czarownic, Foot Dart, wyścigi w Alkogoglach czy zawody Angry Birds! Scenariusz każdej olimpiady firmowej w ostateczności zależy jednak od organizatora, który powinien wybrać jego zdaniem takie konkurencje,  które najbardziej będą odpowiadać jego pracownikom.

Ostateczne zwycięstwo odniesie drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w każdej kategorii i zawodach. Niezbędna oczywiście jest współpraca, komunikacja i zaufanie do członków drużyny.

Warsztaty ekologiczne

Ekologia w dzisiejszych czasach jest tematem coraz popularniejszym. Nie dziwota, na świecie co rusz dostrzegamy anomalnie klimatyczne. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców organizuje wyjazdy integracyjne, których tematem przewodnim jest ekologia, a w program wydarzenia wplecione są m.in. warsztaty ekologiczne. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się dlaczego niezwykle ważne jest dbanie o środowisko, nauczą się prawidłowo segregować śmieci, a także poznają zalety korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Oprócz tego w trakcie weekendu można zorganizować eko-grę terenową, w trakcie której motywem przewodnim będzie wysprzątanie konkretnego obszaru. Wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej śmieci różnego typu. W taką zabawę z powodzeniem można zaangażować nawet okolicznych mieszkańców, którzy chętnie dołączają do uczestników.

Dodatkowym elementem, który podoba się szczególnie kobietom, to warsztaty z tworzenia lasów w słoiku. Dzięki nim uczestnicy nauczą się jak tworzyć własne mini ekosystemy, które szczelnie zamknięte w słojach bez ingerencji z zewnątrz mogą przetrwać wiele, wiele lat!

Co oprócz tego? Wyjazd integracyjny nie może się oczywiście odbyć bez imprezy głównej. To właśnie wtedy możemy wręczyć nagrody zwycięzcom gier i zabaw integracyjnych, zorganizować koncert, występy artystów itp. Czasem jednak wystarczy temat przewodni imprezy i świetny DJ, by goście doskonale bawili się do wczesnych godzin porannych.

Artykuł powstał we współpracy z agencją eventową Argentum Eventhttps://www.argentum-event.pl/