cegła na ścianach

Kiedy jeszcze w szkole podstawowej, na lekcjach plastyki musieliśmy rysować swoje wymarzone wnętrze, każdy z nas puszczał wodze fantazji i rysował często futurystyczne, nowoczesne przestrzenie, gdzie były płaskie telewizory, płytki w kolorze białym, a sami mieszkańcy często zamiast chodzić unosili się w powietrzu lewitując. Czy dziś nasze wnętrze marzeń wyglądałoby tak samo? Zapewne nie, gdyż gusta tak szybko się zmieniają. Jak więc dziś możemy określić i zilustrować nasze mieszkanie marzeń? Może jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy są już właścicielami mieszkania swoich marzeń i nic by w nim nie zmienili?

Nowoczesne mieszkanie w dzisiejszych czasach na pewno charakteryzuje się minimalizmem. Płytki z cegły, dużo drewna i innych, naturalnych surowców to podstawa. Mimo wszystko, w takich może trochę surowych wnętrzach czujemy się najlepiej, bo otacza nas wiele naturalnych, nieprzetworzonych elementów. Ale zacznijmy od samego początku.

Mieszkanie idealne wcale nie musi być wielkie. Wystarczy taki metraż, na którym swobodnie każdy z domowników znajdzie dla siebie własny kąt.

W przedpokoju może być zamontowana cegła na ścianę- naturalna lub cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl, gdzie znajdziemy wybór świetnej jakości cegły dekoracyjnej pasującej do każdego wnętrza.

Salon powinien być przestrzenny i jasny. Dużo światła sprawia, że jesteśmy weselsi, trafia do nas więcej witaminy D, a w długie jesienne i zimowe dni w naszej strefie klimatycznej to bardzo ważne.

Jeśli chcemy, możemy połączyć salon z aneksem kuchennym i jadalnią. Cudownie jest przygotowywać posiłek dla najbliższych jednocześnie mogąc z nimi rozmawiać i spędzać czas. Oczywiście wszystkie te pomieszczenia powinny zachować spójność dzięki naturalnym materiałom w neutralnych kolorach.

Jeśli chodzi o sypialnię, to starajmy się wyposażyć ją w jedynie niezbędne elementy. Łóżko, stolik nocny i lampka powinny wystarczyć, aby nie rozpraszać nas przed snem. Naturalnie warto podkreślić design tego wnętrza kładąc płytki z cegły na ścianie u wezgłowia!