kafelki

Jeżeli zaczynamy dostrzegać w naszej łazience trochę monotonii i zaczynamy wiać za mną, to zapewne zastanawiamy się, czy dałoby się zmienić w niej coś nie wydając przy tym masy pieniędzy. Wymiana glazury jest dosyć kosztowne. Dodatkowo wiąże się z ogromnym kłopotem, wynoszenie mebli podkręcanie elementów wyposażenia, skuwanie starych płytek i tak dalej. Brzmi to jak jedna wielka katastrofa, ale przecież istnieją inne rozwiązania. Malowanie płytek i kafelków jest idealnym rozwiązaniem tego problemu. Do tego jest ono mniej inwazyjne, a przede wszystkim potrafi zdziałać nie małe cuda. Jeżeli chodzi o odnowienie wizualne twojej łazienki będzie to strzał w dziesiątkę. Twoje rozwiązanie idealnie sprawdzi się, w momencie kiedy planujesz odświeżenie wyglądu pomieszczenia, a nie remont generalny łącznie z wymianą rur.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/malowanie-plytek-i-kafelkow/

Jak przygotować się na malowanie płytek i kafelków?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się jakich zmian chcemy dokonać. Przemyślmy kolory i wzornictwo. Następnie możemy pójść o krok dalej i pomyśleć o rzeczach praktycznych. Po wielu latach użytkowania na naszej ścianie mogą pojawić się ubytki, trzeba będzie je wypełnić. Następne w kolejności będzie mycie. Obecnie w sklepach możemy znaleźć specjalne preparaty do mycia kafelków oraz płytek. Wymieszanie ich z wodą spowoduje usunięcie zanieczyszczeń z tłuszczu oraz gromadzącego się na nich brudu. Bywa również tak, że płytki będą wymagały zamontowania, a następnie usunięcia powstałego pył. Na sam koniec kładziony jest preparat gruntujący.

Specjalne farby do malowania glazury

Kiedy na początku spojrzymy na takie farby nie różnią się one praktycznie niczym od zwykłych farb do malowania ścian. Różnica tkwi jednak w tym że są one o wiele trwalsze i przyczepne do powierzchni. Ten sposób efekt jest solidny i użyteczny przez wiele lat. Dodatkowo farba ta jest o wiele bardziej odporna na wilgoć. W łazience nie ciężko jest o dużą ilość wilgoci, właśnie dlatego taka farba będzie idealna. Możemy skorzystać również z farb epoksydowych, dzielą się one na farby jedno oraz dwuskładnikowe. Są one jeszcze bardziej trwalsze, ale również droższe od tych akrylowych. Ich skład opiera się na żywicy epoksydowej i polifenolach. To sprawia, że żywica trwale przylega do powierzchni płytek. Farba trwała jest również na wilgoć i wodę.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/remont-lazienki/