Leasing

Możliwości zakupu niezbędnego sprzętu do firmy czy pojazdów wykorzystywanych w codziennej działalności przedsiębiorstwa jest wiele. Właściciele mniejszych i większych firm często zastanawiają się nad tym, kiedy wziąć kredyt na zakup maszyn, a w jakich okolicznościach korzystniejszy okaże się leasing.

  1. Sposoby finansowania zakupu sprzętu do firmy
  2. Leasing – co to takiego?
  3. Co można wziąć w leasing?

Zakładasz nową firmę i zastanawiasz się nad tym czy starać się o kredyt, czy może leasing auta będzie lepszy? Zapoznaj się ze sposobami finansowania firmowych inwestycji i zdecyduj, która z zaproponowanych opcji będzie w Twoim przypadku najlepsza.

Sposoby finansowania zakupu sprzętu do firmy

Nie da się ukryć, że najkorzystniejszym sposobem finansowania inwestycji są własne zasoby gotówki. Jednak korzystanie z takich środków, zwłaszcza w przypadku firmy, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, jest niemożliwe. Żeby wypracować oszczędności, potrzeba czasu. Korzystając z innych możliwości finansowania inwestycji, można się na nie zdecydować o wiele szybciej, co z kolei ma szansę pozytywnie wpłynąć na późniejszy rozwój przedsiębiorstwa. O jakich opcjach mowa? Rozważyć warto kredyt oraz leasing. Coraz więcej przedsiębiorców jest przekonanych o tym, że leasing maszyn do firmy to najlepsze rozwiązanie.

Leasing – co to takiego?

Pomimo tego, że oferty leasingu są na polskim rynku dostępne od dosyć dawna, to dla niektórych wciąż pojęcie to brzmi obco i nieco tajemniczo. Tłumacząc istotę leasingu osobie zupełnie niezorientowanej w temacie, można powiedzieć, że jest to pewna forma połączenia dzierżawy określonego przedmiotu (maszyny, samochodu) z elementami kredytowania. Kupując samochód na kredyt, od razu stajesz się jego właścicielem. W przypadku leasingu jest inaczej – właścicielem samochodu jest firma leasingowa, a Tobie jest on jedynie udostępniany na warunkach zawartych w umowie.

Co można wziąć w leasing?

Oferta leasingu udzielanego przez wiele firm jest obecnie niezwykle szeroka. W leasing możesz wziąć nie tylko samochód czy sprzęt do firmy, możliwy jest również leasing motocykla, czy innego pojazdu – oczywiście pod warunkiem, że będzie on potrzebny w firmie. Ze względu na różnorodność dostępnych propozycji, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie wgłębić się w szczegóły każdej poszczególnej umowy. Sprawdzając warunki, na jakich udzielany będzie leasing można wybrać najlepszą opcję. Po okresie leasingowym można na własność wykupić czy to samochód czy inny sprzęt, który był nim objęty.