Karta paliwowa

Co możesz zyskać dzięki odpowiednio dobranej karcie paliwowej? Jakie benefity czekają na twoją firmę?

Karty paliwowe dla firm

Karty paliwowe są bardzo popularnym rozwiązaniem korporacyjnym, dzięki którym zyskują zarówno koncerny paliwowe, jak i firmy będące ich klientami. Pierwsze z wymienionych otrzymują w ten sposób gwarancję, że dany podmiot będzie tankował paliwo właśnie na ich stacjach, podczas gdy firmy posiadające karty paliwowe korzystają z łatwiejszych procedur oraz niższych cen niektórych produktów.

Z drugiej strony niektóre karty paliwowe oferują rozwiązania, których część firm nie jest w stanie spełnić. Chodzi tu o wymagania tzw. zakupu deklarowanego ze strony koncernów paliwowych. Oznacza to wskazanie minimalnej ilości paliwa, którą dana firma musi zatankować w każdym okresie rozliczeniowym. Wartość ta może być różna, zazwyczaj jednak wynosi 500 litrów lub 1000 litrów. Dobrze w tym miejscu posłużyć się matematyką: jeśli twoja firma posiada 3–4 auta z bakami o pojemności 50 litrów, każdy samochód powinien tankować do pełna 3 razy w miesiącu. Nie wszystkie przedsiębiorstwa są spełnić takie warunki. Co zatem z mniejszymi firmami? Czy one również mogą korzystać z przywilejów związanych z posiadaniem kart paliwowych?

Karta paliwowa bez kaucji BP Komfort Prepaid – idealna dla małych firm

Odpowiedzią na potrzeby niewielkich przedsiębiorstw jest wspomniana karta BP Komfort Prepaid. Produkt ten stworzono z myślą o drobnych firmach, które nie mają rozbudowanej floty pojazdów. Określono nawet precyzyjne warunki finansowe – z karty BP Komfort Prepaid mogą bowiem korzystać przedsiębiorstwa, których miesięczne wydatki na paliwo nie przekraczają 14 000 zł. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, jest to karta przedpłacona, której działanie przypomina korzystanie np. z telefonów prepaid. W praktyce oznacza to, że aby móc płacić na stacjach BP za pomocą karty BP Komfort Prepaid, najpierw musisz doładować konto, czyli wpłacić na nie środki. Następnie to z nich właśnie pobierane są odpowiednie kwoty przy okazji każdej transakcji. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, gdyż pozwala zwiększyć kontrolę nad wydatkami, co ma szczególne znaczenie przy niewielkich firmach, zazwyczaj generujących nieco niższe obroty.

Uzyskanie nowoczesnej karty paliwowej BP Komfort Prepaid jest bardzo proste – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, wpisując tam podstawowe dane firmy, a także dokonać odpowiedniej przedpłaty na konto. W przeciwieństwie do większości innych kart paliwowych, nie musisz uzupełniać długiej i szczegółowej dokumentacji, wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum. Następnie karta paliwowa zostanie wysłana na wskazany adres. Warto zauważyć, że karta paliwowa BP Komfort Prepaid jest pozbawiona kaucji lub zabezpieczeń – dlatego też nie zostaniesz zaskoczony żadnymi dodatkowymi lub nieprzewidzianymi kosztami.

Co jeszcze zyskasz dzięki karcie BP Komfort Prepaid?

Karta BP Komfort Prepaid to intuicyjne i wygodne rozwiązanie – kierowca w zaledwie moment uiści opłatę za paliwo w sposób bezgotówkowy, a do tego nie będzie musiał czekać na wystawienie faktury przez kasjera. Zamiast tego po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego wysłany zostanie dokument zbiorczy, w którym uwzględnione zostaną wszystkie dokonane transakcje. Prawda, że łatwe?

To jednak nie wszystko – karta BP Komfort Prepaid to także niższe ceny za paliwo. Zapłacisz odpowiednio 10 groszy mniej za litr paliwa premium i 5 groszy mniej za litr zwykłego paliwa. Oprócz tego otrzymasz też zniżkę 5% na myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy i dołączysz do atrakcyjnego programu lojalnościowego Payback.