Od dawna wiadomo, że pracownicy, którzy są doceniani, lepiej wykonują swoje obowiązki i bardziej się starają. Aby podziękować im za poświęcony trud i zaangażowanie oraz zmotywować do dalszej pracy, możemy pomyśleć o drobnym upominku. Dobrą okazją do wręczenia go każdemu z osobna może być firmowa wigilia – wydarzenie podsumowujące cały rok, wielkanocne śniadanie czy wyjazd integracyjny.

W roli prezentu doskonale sprawdzą się kalendarze 2018. Będzie to nie tylko miły gest ze strony pracodawcy, ale przede wszystkim podziękowanie za kolejny miesiąc pracy.

Jaki rodzaj wybrać?

Obecnie na rynku możemy spotkać rozmaite kalendarze na 2018 rok – ścienne (plakatowe, wieloplanszowe, jedno- czy trójdzielne), biurkowe, książkowe itp. Dużą popularnością cieszą się te z możliwością zawieszenia ich w domu czy miejscu pracy. Jeśli jednak chodzi o podejście praktyczne, to dobrym pomysłem na prezent dla pracownika będzie kalendarz książkowy (terminarz), który przyda się zarówno w pracy, jak i życiu osobistym. Dzięki niemu można zorganizować czas, zaplanować spotkania czy wyselekcjonować najważniejsze informacje z całego dnia. Ze względu na niewielkie wymiary zmieści się w każdej torbie czy walizce, dzięki czemu będzie można go wszędzie ze sobą zabrać.

Podstawowe cechy terminarza

Kalendarze książkowe na rok 2018 mogą mieć różne kształty, kolory czy formaty. Zamawiając je u konkretnego producenta, mamy wpływ zarówno na wygląd ich wnętrza, jak i wybór faktury czy materiału, z jakiego ma być wykonana okładka. Jeśli chodzi o „środek kalendarza”, możemy wybierać między:

  • dziennymi – jeden dzień na jednej stronie, więcej miejsca na notatki w poszczególnych dniach, sprawdza się przy dużej ilości spotkań,

  • tygodniowymi – tydzień znajduje się na dwóch stronach, ograniczone miejsce na notatki, idealne dla osób, które lubią planować.

Do każdego produktu możemy dodać logo naszej firmy oraz sprawić, że będzie się wyróżniał na tle innych – np. sentencjami na każdy dzień, grafikami, dodatkowym miejscem na notatki czy kolorową gumką z ciekawym wzorem.

Kalendarze 2018

Sezon na te produkty powoli się rozpoczyna. Warto pomyśleć nad zamówieniem kalendarzy z naszym logo na 2018 rok już teraz – oczywiście w ilości adekwatnej do ich przeznaczenia. Będą one nie tylko trafnym prezentem dla pracowników, którzy zapewne ucieszą się z praktycznego podarunku, ale posłużą jako codzienne narzędzie pracy. Każdy będzie mógł zapisać w nich ważne dla siebie daty, spotkania czy zadania do wykonania. Zyska na tym także firma, ponieważ kalendarze pomogą zarówno w organizacji pracy, jak i budowaniu pozytywnego wizerunku.