książki

Chcąc zacząć prowadzić firmę przecinek z pewnością nurtujące cię pytania:”Jak skutecznie negocjować?” , „Jakie są prawa marketingu ? „, oraz wiele, wiele innych. Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź czytając pozycje znajdujące się na liście poniżej. Warto czytać książki, ponieważ jeżeli mamy problem Lub Stoimy przed ciężkim wezwaniem, z pewnością tak ale która ułatwi nam rozwiązanie zadania. Oto lista książek, które dadzą Ci ogromną dawkę wiedzy. Dzięki nim, uda ci się bez problemu zmieść konkurencje ze sceny. Jesteście ciekawi co to za pozycje? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/co-warto-przeczytac/

„22 niezmienne prawa marketingu” – Al Ries i Jack Trout 

Klasykiem, do którego należy zajrzeć nawet jeżeli marketing nie jest naszym głównym zajęciem czy też hobby. Jest to pozycja prawdziwych guru ze świata reklamy oraz promocji. Dzięki nim dowiemy się dlaczego lepiej jest być pierwszym niż najlepszym oraz co tak naprawdę napędza odwieczny koncernów coca-coli oraz Pepsi. 

Dowiemy się również dlaczego, za wszelką cenę należy ustanowić własną kategorię, w której będziemy pierwsi oraz jaką nagrodę dostaniemy jeżeli zawładnie myśleniem konsumentów. Steve Jobs nie wyprodukowano pierwszego telefonu bez przycisków, ale jego iPhone, dla masy ludzi, stał się określeniem smartfona. Te oraz inne ciekawostki znajdziemy w książce pod tytułem ” 22 niezmienne prawa marketingu „. Autorzy ostrzegają również, że lojalnie łamiesz te prawa na własne ryzyko. Intryguje prawda?

„Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaj i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych ” – Timothy Ferriss

Książka ta, to taktyki oraz triki ludzi, którzy odnieśli w życiu wielki sukces. Autor w książce rozmawiał ze specjalistami z przeróżnych dziedzin. Właśnie dlatego podzielił tę książkę na trzy części:

• zdrowie 

• bogactwo 

• mądrość

Każdego odbiorcę może zatem inspirować inna część. Jeżeli posiadasz firmę, z pewnością będzie interesowała cię kategoria bogactwo. Z książki możemy dowiedzieć się między innymi dlaczego warto zdobyć 1000 szczęśliwych klientów oraz jak w prosty sposób zwiększyć swoją produktywność i zarobić więcej pieniędzy. W książce możemy znaleźć również sporo niespodzianek. Koniecznie ją sprawdźcie! 

” Zasady „– Rey Dalio

Autor jest inwestorem oraz milionerem on jest zwykle zbudowanych horyzontach kropka zarabia on wielkie pieniądze oraz bada świat przyrody aby dotrzeć do prawdy w jaki sposób działa rzeczywistość. Ułożył on pewne równanie:

Marzenia + Rzeczywistość + Determinacja = Udane życie

Z książki możemy dowiedzieć się w jaki sposób autor popiołu się na szczyt swojej kariery oraz dzięki jakim zasadą życia oraz w pracy osiągnął swój sukces.

Oto jedna z opisywanych zasad pracy:

Stwórz własną kulturę:

• Pokładaj miarę radykalne prawdomówności oraz radykalne przejrzystości

• Pielęgnuj wartościową pracę oraz wartościowe relacje

• Utwórz kulturę, w której wolno popełniać błędy ale nie wolno nie wyciągać z nich nauki

• Osiągnij stan synchronizacji oraz pozostań w nim

• Podejmuj decyzję zgodne, które ważne są wiarygodnością

• Naucz się przezwyciężać konflikty

Autor jest praktykiem który twardo stąpa po ziemi. Nie znajdziemy u niego motywacji czy niesprawdzonych teorii. Mówi on prosto oraz zrozumiale.

„Negocjuj, jakby od tego zależało Twoje życie „– Chris Voss

Książka Chrisa Voss’a, uznawana jest za bezcenną. W księgarniach półki na książki z negocjacją uginają się, pod ich ciężarem. Książka naszego autora jednak wyróżnia się od nich wszystkich. Nie wyróżnia się ona tylko tym, że Voss jest praktykiem, który na co dzień pracuję w tym obszarze ale również dlatego, że nie pozwala on sobie na bluźnierstwo. Według niego Nikt nie jest zadowolony z kompromisu więc lepiej jest o nich zapomnieć. Autor ryzykuje również tezą że lepiej jest rozstać się niż zawrzeć fałszywy kompromis.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/programy-i-inne-narzedzia-online-ktore-ulatwia-ci-prowadzenie-firmy/