Komputery poleasingowe

Szukając wysokiej jakości komputera w sklepach ze sprzętem komputerowym, niejednokrotnie do zakupu zniechęca nas bardzo wysoka cena tego sprzętu. Dobrej jakości sprzęt komputerowy jest efektywnym narzędziem do pracy, jednak szybko rozwijająca się technologia sprawia, iż zakup komputera za 5 tysięcy złotych może być teraz udaną inwestycją, jednak za rok ten sam sprzęt okażę się przestarzałym echem dawnej myśli technologicznej. Jak w takim razie wyposażyć się w dobrej jakości, świetny technicznie komputer, za który nie zapłacimy fortuny? Postawmy na komputery poleasingowe.

Czym są komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który przez okres amortyzacji został używany przez firmy, biurowce oraz przedsiębiorstwa. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie ilości sprzętu, firmy czasem wolą zainwestować w leasing komputera niż kupować na własność 500 sztuk urządzenia. Leasing sprzętu komputerowego ma swój okres, a po wygaśnięciu okresu leasingu taki sprzęt wraca do leasingodawcy i może być sprzedany za ułamek swojej fabrycznej ceny. Komputery poleasingowe są w zdecydowanej większości sprzętem zachowanym w doskonałym stanie. Firmy często używają sprzętu z należnym mu szacunkiem, a w niektórych branżach komputer jest wykorzystywany bardzo rzadko. Dlatego niejednokrotnie komputer poleasingowy jest w stanie podobnym do komputera zupełnie nowego.

Jakich firm komputery poleasingowe są w sprzedaży?

Firmy, zgłaszając zapotrzebowanie na komputery firmowe, z reguły korzystają z produktów znanych producentów komputerów. Bardzo często w ofercie komputerów poleasingowych możemy spotkać sprzęt marki HP, Dell, Lenovo, Asus czy Acer. Są to wysokiej jakości komputery uznanych marek, których specyfikacja techniczna, a także jakość wykonania pozwala nam na zadowolenie sprzętu przez bardzo długi okres. Cena komputera poleasingowego może różnić się w zależności od parametrów technicznych, jakości wykonania oraz marki komputera.

Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla naszej firmy, jak i do użytku domowego. Za ułamek ceny fabrycznie nowego sprzętu, jesteśmy w stanie stać się posiadaczami bardzo wysokiej jakości komputera, któremu wprawdzie minął okres amortyzacji, jednak jest on zachowany w doskonałym stanie. Komputery poleasingowe są receptą na posiadanie świetnego sprzętu za małe pieniądze. Warto śledzić oferty komputerów poleasingowych, gdyż w zależności od okresu oraz sytuacji, mamy możliwość zakupienia bardzo dobrych komputerów znanych marek za wyjątkowo atrakcyjną cenę.