Jak znaleźć pracę?

Poszukiwania pracy wcale nie muszą być żmudne, ani pełne rozczarowań.

Dowiedz się jak pozyskać najciekawsze oferty i odpowiednio się zaprezentować przyszłemu pracodawcy.

Jak szukać pracy przez internet?

Coraz więcej firm umieszcza na swoich oficjalnych stronach zakładkę z aktualnymi ofertami. Dzięki temu zyskują pewność, że trafiają do nich osoby ściśle zainteresowane pracą właśnie u nich. Ty jednocześnie nie musisz tracić czasu na przekopywanie się przez tony ogłoszeń, by znaleźć te, które najlepiej pasują do Twoich kwalifikacji.

Inną opcją, idealną dla tych, którzy chcieliby złożyć wiele aplikacji i zwiększyć swoje szanse na znalezienie nowej posady są strony internetowe z ogłoszeniami. Godną polecenia jest https://pl.jobsora.com/. Znajdziesz tu oferty z bardzo wielu branż, na stanowiska o różnym poziomie. Możesz sprecyzować rejon Polski, którym jesteś zainteresowany, a nawet wysokość zadowalającej pensji.

Najlepiej jest reagować na świeże ogłoszenia, dlatego w pierwszej kolejności przejrzyj te zamieszczone w ciągu ostatnich 3 dni. W przypadku starszych ogłoszeń, Twoje szanse mogą być mniejsze jeśli pracodawca znalazł już osoby, które najlepiej odpowiadają profilowi jego idealnego pracownika.

Dobrze przygotuj swoje CV

Poświęć tyle czasu ile potrzeba, by stworzyć idealny dokument, prezentujący Cię jako osobę wysoce kompetentną, z odpowiednim podejściem i zaangażowaniem. Pamiętaj aby użyć zdjęcia, które nie będzie wycięte z wakacji nad morzem, a fotką zrobioną specjalnie na tę okazję. Pokaż się na nim jako człowiek profesjonalny, godny zaufania. Wyobraź sobie, że do firmy spływają dziesiątki, czy nawet setki odpowiedzi. Nikt nie przeczyta wszystkich od deski do deski. Musisz przykuć swoim CV uwagę. Zdjęcie jest niestety pierwszym punktem, który może zdecydować o tym, czy Twoja kandydatura zostanie wzięta pod uwagę. Kolejną ważną rzeczą jest oryginalność. Zachowując przejrzystość swojego Curriculum Vitae, postaraj się stworzyć je tak, by wyróżniło się i zostało zapamiętane.

Aktualnie niemal każdemu pracodawcy zależy na tym, by zatrudniać osoby kreatywne i ambitne. Zaprezentuj się zatem jako kandydat wyjątkowy, pewny siebie i świadom swoich wartości.