jak wyjechać do Australii

Marzy ci się wyjazd do Australii, ale nie wiesz jak go zorganizować. Mam dla ciebie kilka praktycznych porad, od czego należy zacząć. Wyjazd do Australii sam w sobie nie jest trudny. Problemy mogą sprawić potrzebne dokumenty i sprawy urzędowe, które trzeba ogarnąć.

Po pierwsze wiza.

jak wyjechać do AustraliiAby wyjechać do Australii, należy przede wszystkim postarać się o wizę. Jeżeli chcesz się tam uczyć lub pracować, wystarczy wiza studencka. Jest najszybsza i najprostsza w zdobyciu. Drugą opcją jest wiza biznesowa. Jednak żeby taką uzyskać, trzeba mieć z góry załatwioną pracę, która widnieje na specjalnej liście. Ostatecznie można starać się od razu o wizę stałego pobytu. Tu jednak musimy spełniać już określone warunki. Potrzebne będą kwalifikacje zawodowe, egzamin z języka angielskiego na wysokim poziomie, wiek najlepiej do 35 lat. Na wizę stałego pobytu możemy czekać, nawet do dwóch lat.

Strona finansowa.

Koszta to też ważny aspekt, kiedy zastanawiamy się jak wyjechać do Australii. I niestety trzeba to przyznać, wcale nie są one małe. Żeby wyjechać, musimy brać pod uwagę kwotę około 30 tyś. złotych. W zależności od kursu dolara. W tej kwocie mieszczą się takie wydatki jak wiza, ubezpieczenie, bilet lotniczy, zakwaterowanie, i sprawa najdroższa, czyli szkoła. Edukacja w Australii bowiem należy do jednej z najdroższych. Oprócz tego przydadzą się oczywiście jakieś fundusze na początek. Jak by tego było mało, urząd emigracyjny w Australii żąda, żeby udokumentować, że na polskim koncie ma się środki niezbędne, do pobytu w Australii przez okres nauki. Czyli, krótko mówiąc, trzeba wykazać, że na koncie widnieje następne 30 tyś..

Realne życie.

Kiedy już wyjedziemy, wystarczy żyć. Pytanie tylko jak? Wyjechać do Australii się udało, ale co dalej? Podstawa to język. Angielski w stopniu komunikatywny to o wiele za mało. Jeśli nie masz nikogo znajomego na miejscu, kto mógłby ci pomóc w początkowym etapie, będziesz musiał radzić sobie sam. Nikt nie będzie cię prowadził za rękę. Sam będziesz musiał ogarnąć pracę, zakupy, linie metra. Najlepiej zorientować się w tym wszystkim jeszcze przed wyjazdem. Należy również wziąć pod uwagę, że ceny w Australii są dużowyższe. Więc trzeba wziąć ze sobą więcej pieniędzy na początek.

Jak widać warunki wyjazdu, wcale nie są proste, ale jeżeli cię to nie zraża, i nadal zastanawiasz się jak wyjechać do Australii, podpowiem, że najważniejsze są, (jak by inaczej), pieniądze. To pierwsza rzecz, o jaką musisz zadbać, żeby później nie było niepotrzebnych problemów. Jeśli ogarniesz ten temat, dalej będzie prościej. Przygotuj się też starannie pod względem języka. Wiadomo, jeśli będziesz umieć się dobrze dogadać, nie dość, że unikniesz nie porozumień, ale też np. załatwisz sobie szybciej pracę, jeśli ta, którą miałeś podjąć, okaże się nie wypałem.

Mimo wszystko nie ma się co zniechęcać. Jeśli wyjazd do Australii jest twoim marzeniem, pamiętaj, że marzenia zawsze warto realizować. A ciężka praca, jaka jest potrzebna do ich realizacji, daje później, wiele więcej satysfakcji.