pilarka

Pilarka to niezwykle przydatne narzędzie. Na rynku dostępne są różne modele. Ogólnie pilarki podzielić można na spalinowe oraz elektryczne. Różnią się one nie tylko rodzajem napędu, ale także innym zastosowaniem. Pilaka elektryczna potrzebuje stałego dostępu do energii elektrycznej. Korzystać z niej można zatem w tych miejscach, w których jest dostęp do prądu. Inaczej jest w przypadku pilarek spalinowych. Z tych można korzystać w niemal każdym miejscu.

Na co zwrócić uwagę wybierając pilarkę?

Wybierając pilarkę nie można zwracać uwagi jedynie na jej cenie. Pamiętać należy także o jej późniejszej eksploatacji. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze urządzenia jest późniejsza łatwość w wymianie części. Pilarka, jak każde urządzenie, czy to spalinowe czy elektryczne, zawsze może ulec większej lub mniejszej awarii. Dlatego warto jest wybrać taki model, do którego nie będzie problemu z dostępem i zakupem części. Wybierając pilarkę warto postawić na dobrego i renomowanego producenta. Nawet jeśli urządzenie będzie nieco droższe. Dzięki temu można mieć pewność, że pilarka będzie długo sprawna. Poza tym do urządzeń dobrych producentów, jak np. Stihl, łatwiej jest dokupić części. W tym przypadku oczywiście Stihl części. Inne bardzo ważne czynniki to moc oraz waga urządzenia. Moc urządzenia musi być dostosowana do intensywności w jakiej urządzenie ma być wykorzystywane. Jeśli chodzi o wagę, to im ona mniejsze tym lepiej. Z urządzenia łatwiej będzie wówczas korzystać.

Części do pilarek

Jak wspomniano, każde urządzenie od czasu do czasu ulega awarii. Tak jest również w przypadku pilarek. Jest pewna grupa części, które w tych urządzeniach ulegają awarii dość często. Mowa tu choćby o tylnych bieżniach zębów tnących czy o prowadnicy. Często awarii ulega także tłok oraz łożyska. Bywa tak, że powodem awarii różnego rodzaju elementów pilarek dochodzi z winy samego użytkownika. Jest tak np. kiedy urządzenie jest nieprawidłowo konserwowane. W przypadku usterki pojawia się konieczność wymiany części. I jak już wspomniano, ważne, aby były to części renomowanych producentów. Na przykład Stihl części.

Żywotność pilarek

Pilarka może działać bez zarzutu przez bardzo długi czas. Jednak, aby było to możliwe należy o nią właściwie dbać. Bardzo ważne jest w tym aspekcie, aby właściwie i systematycznie dbać o czystość poszczególnych elementów urządzenia. Mowa tu przede wszystkim o cylindrze, żeberkach oraz filtrze powietrza. W tym celu korzystać należy ze specjalnych olejów przeznaczonych do tego celu. Dotyczy to wszystkich części pilarki, w tym także wszystkich części Stihl.

Szukasz części? Sprawdź ofertę na stronie https://barracuda.sklep.pl/155-czesci-do-pilarek.