Inwestycje w Niemczech - gdzie i dlaczego warto inwestować

Inwestowanie i wchodzenie na rynek w Polsce może być opłacalne, jednak są w Europie regiony, w których ryzyko inwestycji opłaci się nam bardziej, a w długim rozrachunku przyniesie większe korzyści, również finansowe. Jednym z doskonałych regionów na podjęcie nowych inwestycji jest NRW – Nadrenia Północna Westfalia, która położona jest w najważniejszym regionie gospodarczym na zachodzie Niemiec. Ta lokalizacja na inwestycje w Niemczech jest jedną z najbardziej cenionych przez zagraniczne przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym miejscu na mapie Unii Europejskiej i sprawdź jak rozpocząć tutaj działalność gospodarcza. 

Dlaczego warto rozpocząć inwestycję w Niemczech? 

Niemcy to silne gospodarczo państwo o stabilnej pozycji w Unii Europejskiej, gdzie wszelkie biznesy z bardzo wielu, różnych branż rozkwitają i mają większe szanse na odniesienie sukcesu niż np. w Polsce. Nadrenia Północna-Westfalia (NRW) jest zdecydowanie najsilniejszym gospodarczo i ekonomicznie regionem na inwestycje w Niemczech

To dynamiczne centrum gospodarcze położone geograficznie w centrum Europy ma wiele poważnych atutów Poza dobrą lokalizacją, warto zwrócić uwagę na to, że jest to niemiecki land o największej liczbie mieszkańców i największej gęstości zaludnienia spośród wszystkich 16 landów Republiki Federalnej Niemiec. Dzięki swoim atutom NRW jest najważniejszym centrum gospodarczym Niemiec i od lat jedną z ulubionych lokalizacji dla inwestycji wybieranych przez zagranicznych przedsiębiorców w Europie.

Dlatego też na inwestycje w tym regionie Niemiec zdecydowali się już przedstawiciele wielu branż m.in.: branża samochodowa, gospodarka cyfrowa, zdrowie, nowe materiały, budowa maszyn, turystka, biotechnologie, energetyka, technologie informatyczne i komunikacyjne, tworzywa sztuczne, media, przemysł chemiczny, branża spożywcza, przemysł 4.0, logistyka czy nanotechnologie i techniki mikrosystemowe.

Proste 4 kroki do rozpoczęcia inwestycji w Niemczech

Dokonanie pierwszej inwestycji w Niemczech wcale nie musi być trudne. Różni pośrednicy istnieją na rynku po to, by wspierać Cię w Twoich działaniach i pomóc Tobie osiąść z działalnością poza terytorium Polski. Tego typu firmy są partnerami i towarzyszą Twojemu projektowi od samego początku. Dzięki wykreowanym przez lata zaufaniu i indywidualnemu podejściu takie firmy mogą poszczycić się wieloma sukcesami. 

Tak naprawdę rozpoczęcie inwestycji w Niemczech sprowadza się do 4 prostych kroków. Po pierwsze musisz skonsultować swój pomysł na biznes i biznes plan z firmą zewnętrzną i zaplanować kalendarz działań. Po drugie musisz wybrać konkretną lokalizację na dokonanie Twojej inwestycji w Niemczech. Po trzecie, na miejscu w wybranej lokalizacji musisz przygotować wszystko do prowadzonej działalności – pomaga Ci w ty oczywiście zewnętrzna firma która troszczy się o uwarunkowania prawne i inne, Po czwarte, musisz odważnie przenieść swoje inwestycje do Niemiec i cieszyć się rosnącymi profitami.

Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą poza granicami Polski, koniecznie sprawdź jak skutecznie można prowadzić inwestycje w Niemczech. Agencja Inwestycji i Promocji NRW.INVEST: nrwinvest.com poinformuje Ciebie o swojej lokalizacji i chętnie odpowie na wszelkie pytania związane z inwestycjami bądź rozpoczęciem działalności gospodarczej. Konsultacje są możliwe zarówno w polskiej centrali jak i w licznych biurach zagranicznych. Nie czekaj z decyzją o rozpoczęciu inwestycji w Niemczech. Sprawdź wszystkie szczegóły już teraz!