Inwestycja w złoto, czyli jak oszczędzać na emeryturę

Jak zapewnić sobie dostatnie życie na emeryturze? Zamiast powierzać swoje oszczędności instytucjom finansowym, lepiej już teraz pomyśleć o systematycznym gromadzeniu środków, z których będzie można korzystać po zakończeniu aktywności zawodowej. W którym kierunku się zwrócić i dlaczego inwestycja w złoto to mądry wybór?

Od czego zacząć?

Oszczędzanie na emeryturę najlepiej zacząć jak najwcześniej – nie muszą to być duże kwoty, ale powinny być odkładane systematycznie.

Należy pamiętać, że pieniądze mogą z czasem stracić na wartości, dlatego dobrze jest poszukać takiego sposobu na oszczędzanie, dzięki któremu nawet za kilkadziesiąt lat odłożone środki zachowają, a nawet pomnożą swoją wartość. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w złoto czy srebro. Dla przykładu: wydając miesięcznie na zakup złota 600 zł, po 40 latach można zgromadzić około 2 kg tego kruszcu, a co za tym idzie około 300 000 zł (przy dzisiejszych notowaniach).

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Na chwilę obecną złoto jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania – należy bowiem pamiętać o tym, że samo oszczędzanie również jest swego rodzaju inwestycją. Specjaliści zajmujący się analizą rynków finansowych i walutowych od lat powtarzają, że złoto jest w tzw. trendzie wzrostowym i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Co więcej jest to waluta znana i poważana na całym świecie.

Na rynku dostępnym jest wiele rodzajów produktów inwestycyjnych, wśród których największą popularnością cieszą się złote monety bulionowe oraz sztabki złota. Warto w tym miejscu podkreślić, że ich ceny zależne są przede wszystkim od wagi. Oznacza to, że nawet osoby, które miesięcznie chcą przeznaczać na emeryturę niewielkie kwoty, również mogą pieniądze ulokować w złocie – dopasowując swoje możliwości finansowe do dostępnych na rynku produktów.

Ze względu na niepewną sytuację gospodarczą na rynkach finansowych zakup złota jest zabezpieczeniem przed wzrostem inflacji, będącej po części skutkiem masowego dodruku papierowego pieniądza. Co więcej złoto jest zwolnione od podatku VAT. Złoto nie ulega naturalnym procesom degradacji, nie wymaga też konserwacji. I co bardzo ważne – jest łatwe w wycenie i sprzedaży. Zakupione monety lub sztabki możemy przechowywać we własnym zakresie, a co najważniejsze zawsze mamy fizyczny dostęp do naszych oszczędności, czego nie można powiedzieć o lokatach bankowych czy rachunkach oszczędnościowych.

Bezpieczne oszczędzanie

Lokowanie pieniędzy w złocie jest bezpiecznym sposobem na oszczędzanie. Decydując się na tego rodzaju inwestycję, można stworzyć niezależny fundusz emerytalny, który będzie wolny od dodatkowych opłat oraz prowizji.

Więcej informacji na temat tego, jak samodzielnie zabezpieczyć swoją przyszłość, znajdziesz na stronie:  https://idfmetale.pl/