Import z Chin

Jest wielu importerów, którzy szukają w Google hasła import z Chin firma. Część z nich szuka agencji, która zorganizuje wszystko od A do Z. Część zaś potrzebuje firmy, która pomoże im na konkretnym etapie przedsięwzięcia. Na co zwrócić uwagę decydując się na współpracę z konkretną agencją?

Zanim przejdziemy do porad na temat kwestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę wybierając firmę zajmującą się importem z Chin, warto wyjaśnić podstawowe pojęcia. Czym jest taka firma? To inaczej agencja pośrednicząca, która pomaga innym firmom i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w sprowadzaniu towarów z Chin do Polski. A jak może pomóc? O tym w dalszej części tekstu.

Co składa się na import z Chin?

Import z Chin to duże i wieloetapowe przedsięwzięcie. Obejmuje kilka etapów, takich jak wyszukanie dostawcy, negocjacje ceny i warunków produkcji czy kontrola produkcji. Do tego dochodzi zorganizowanie transportu jednym z kilku możliwych środków transportu (morskim, lotniczym lub kolejowym), a także przejście odprawy celnej, transport towaru do siedziby firmy oraz rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Ponieważ jest tego tak dużo, wielu importerów decyduje się podjąć współpracę z agencją importową. Taka współpraca może mieć charakter kompleksowy, jak i ograniczać się do pomocy tylko na wybranym etapie. Takich firm jest w Polsce coraz więcej, a wiec wybór staje się coraz trudniejszy. Dlatego w drugiej części artykułu zamieściliśmy kilka porad dla importerów, którzy zastanawiają się z kim warto podjąć współpracę oraz wpisują w Google hasło import z Chin firma.

Import z Chin firma. Na co zwrócić uwagę wybierając agencję?

Jedną z prężnie działających agencji pośrednictwa jest w Polsce Fullbax. To firma zarejestrowana w Polsce, co już jest ogromnym plusem. Dlaczego? Ponieważ wielu polskich przedsiębiorców boi się podpisywać umowy z chińskimi fabrykami. Chodzi m.in. o problemy z dokumentacją potrzebną do rozliczenia VAT. Fullbax umożliwia podpisanie umowy bezpośrednio z podmiotem polskim. Czyli najpierw agencja podpisuje umowę z Chińczykami, a polska firma dopiero potem podpisuje umowę z polską agencją nic nie ryzykując.

Ponadto dużym atutem Fullbax jest fakt, iż pracownicy tej firmy mieszkają na miejscu w Chinach. W ramach współpracy są w stanie osobiście spotkać się z wszystkimi dostawcami i osobiście ocenić warunki fabryki, która ma produkować zamówiony towar. Polski importer nie musi nawet fatygować się do Chin, lecz zostawia etap kontroli produkcji w rękach partnerów z Fullbax.

Elastyczność i pomoc na poszczególnych etapach importu

Na koniec warto jeszcze dodać, że ta firma jest bardzo elastyczna pod względem oferowanych usług. Firma może zorganizować import od A do Z, czym zainteresowane są przeważnie początkujące polskie firmy dopiero rozpoczynające import z Chin. Fullbax może także pomóc na konkretnym etapie i zająć się np. tylko kontrolą produkcji, bez wyzuwania dostawcy i organizowania transportu. Wszystko zależy od tego, czym zainteresowany jest polski partner. Musicie przyznać, że to duże ułatwienie i możliwość dostosowania oferty takiej firmy do realnych potrzeb. Dlatego warto współpracować właśnie z takimi firmami.