HCM to narzędzie wspomagające komunikację wewnętrzną w firmie. Dowiedz się, jak działa i jak ułatwia codzienną pracę

Prowadzisz firmę i zatrudniasz dużą liczbę pracowników? Stoisz przed wieloma wyzwaniami, a największym jest wypracowanie rozwiązań w zakresie komunikowania się i organizacji pracy poszczególnych członków zespołu . Pomoże Ci w tym HCM.

Organizacja pracy – wyzwanie, przed którym stoją średnie i duże przedsiębiorstwa

Struktura firmy może być bardzo rozbudowana. Pracownicy nie muszą wykonywać pracy w tym samym budynku – przedsiębiorstwo może mieć swoje filie również w innych miastach lub poza granicami kraju. W takiej sytuacji wyzwaniem jest komunikowanie się poszczególnych członków zespołów i bezpieczny obieg dokumentów. Z oczywistych względów (przynajmniej częściowo) nie będzie on papierowy. Ale czy przesyłanie ważnych, a czasem poufnych dokumentów i informacji pocztą elektroniczną to dobre rozwiązanie?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie masz możliwości w zakresie zorganizowania komunikacji wewnętrznej w swojej firmie, odpowiedzią na twoje pytania może być System HCM. To specjalne narzędzie, które zostało opracowane z myślą o wspomaganiu komunikacji m.in. między pracownikami różnych szczebli w obrębie firmy.

HCM – dlaczego twoja firma potrzebuje tego narzędzia?

System HCM to narzędzie, dzięki któremu:

  • usprawnisz system komunikacji między pracownikami;
  • twoi pracownicy będą mogli sprawnie kontaktować się z klientami lub kontrahentami, z którymi pracujesz;
  • łatwiej będzie ci organizować pracę podwładnych i ewidencjonować czas ich pracy.

Kwestia organizacji pracy nieodłącznie wiąże się z koniecznością przestrzegania prawa pracy. System ten pozwala nie tylko planować pracę, lecz także usprawnić przepływ dokumentów związanych z urlopami (wnioski urlopowe) czy zwolnieniami lekarskimi. Zarówno pracownik, jak i pracodawca, mają wgląd do takich dokumentów.

W przypadku średnich i dużych firm zaplanowanie urlopów tak, aby firma sprawnie funkcjonowała, to spore wyzwanie, bo jednocześnie odpoczynek rozpoczyna od kilku do nawet kilkudziesięciu osób. Dlatego i w tym przypadku system HCM może znacznie uprościć tę kwestię.

Aby zatrudnić i zatrzymać najlepszych

Podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa są oddani pracownicy. Wdrożenie i korzystanie z tego systemu pomaga w przeprowadzaniu rekrutacji. Poprzez ten system poszczególne oddziały czy placówki firmy mogą zgłaszać swoje codzienne zapotrzebowanie na pracowników. To jednak nie wszystko – równie ważna jest możliwość przekazania osobom z działu HR szczegółowych wytycznych dotyczących umiejętności potencjalnych pracowników.

Znalezienie osób spełniających wymagania to nie wszystko – konieczne jest również zaoferowanie im możliwości rozwoju tak, aby nie myśleli o zmianie miejsca zatrudnienia. System ten pozwala opracować ścieżki kariery poszczególnych pracowników, a także archiwizować oceny uzyskane np. na testach czy podczas rozmów z przełożonymi.

Dlaczego z HCM warto korzystać na co dzień?

Jeżeli udało ci się zbudować dobrze prosperującą firmę, która dynamicznie się rozwija, powinieneś zadbać o to, aby była ona nowoczesna. Równie ważne jest bezpieczeństwo kluczowych danych. Sytuacja, gdy twoi pracownicy korzystają z poczty elektronicznej, aby przesyłać informacje, nie jest optymalna – musisz inwestować w liczne zabezpieczenia, co wpływa na koszty prowadzenia firmy.

System HCM to narzędzie, które zostało opracowane z myślą m.in. o bezpiecznej wymianie wiadomości między pracownikami. Jego wdrożenie opłaca się w długiej pespektywie – obieg dokumentacji będzie odbywał się szybciej, a koszty administracyjne będą niższe, bo system jest tak zaprojektowany, aby przechowywane w nim dane były bezpieczne. Warto podkreślić, że nie jest potrzebna dodatkowa infrastruktura do komunikacji (z powodzeniem wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do serwisu aplikacji).