przeniesienie biznesu do sklepu online

Czy przeniesienie swojego biznesu do sklepu online będzie dobrym pomysłem? To pytanie zapewne zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozkręcić swoją działalność, rozbudować ją, czy zyskać nowych klientów. W obecnych czasach ze względu na sytuację gospodarczą i ekonomiczną spowodowaną przez pandemię, wiele firm przeniosło swoją działalność również do Internetu. Jakie są korzyści takich działań? Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule.

Przeniesienie biznesu do sklepu online – dlaczego warto?

Dlaczego rozszerzenie swojej działalności o przeniesienie biznesu do sklepu online jest dobrym pomysłem? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jak prężnie rozwija się branża e-commerce. Jak wspomniano wcześniej, panująca w Polsce sytuacja związana z licznymi lockdownami spowodowała intensywny rozwój w zakresie branży internetowej. Wiele działalności przeniosło się tam z powodu braku możliwości prowadzenia działalności stacjonarnej. Jeszcze inni postanowili postawić na rozwój i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w ostatnim czasie zdecydowanie chętniej wykonują zakupy w sieci. Dla konsumenta zakupy w sieci gwarantują wygodę, szybkość, szeroką ofertę w jednym miejscu, a także bezpieczeństwo i dostępność. To z kolei zapewnia zainteresowanie klientów określonym biznesem w sieci.

A dlaczego przeniesienie biznesu do sklepu online może być korzystne dla przedsiębiorcy? Przede wszystkim, koszty prowadzenia takiej działalności są znacznie niższe. Koszty stron serwisu www w sklepie opartym na woocommerce nie są wysokie. Najczęściej wiąże się to z jednorazową opłatą w granicy 1500 do 2000 zł w zależności od wybranego szablonu sklepu. Oprócz tego użytkownik ponosi roczną opłatę w wysokości ok. 100-300 zł za użytkowanie domeny i serwera. Koszt przeniesienia biznesu do sieci nie jest wysoki i może się zamknąć w kwocie nawet 2000 zł. Wszystko uzależnione jest od wybranego modelu domeny i szablonu.

Przeniesienie biznesu do sklepu online – korzyści

Jak wspomniano wcześniej, koszty założenia strony serwisu www w sklepie online nie są wysokie. Jakie są inne korzyści z założenia takiego sklepu? Warto podkreślić fakt, że obecna sytuacja, a także tendencje konsumenckie ukazują, iż prowadzenie takiego sklepu jest obecnie tratowane jako swego rodzaju obowiązek, a nie jedynie wynikające korzyści. Znacznie łatwiej jest dotrzeć w sieci do wielu użytkowników, którzy obecnie w zdecydowanej większości wybierają z chęcią zakupy w sieci od stacjonarnych. Wzrost zainteresowania działalnością e-commerce może przynieść więc większą ilość klientów, a co za tym idzie, również większe zyski. Możliwość rozwoju swojej działalności, nadania jej nowego, świeżego brzmienia to bez wątpienia jedna z korzyści przeniesienia biznesu do sklepu online. Oprócz zdobycia nowych klientów, posiadanie sklepu internetowego gwarantuje również możliwość zatrzymania tych obecnych na stałe.

Jak widać, sklep internetowy związany z określoną działalnością może także oznaczać ogólny rozwój całej marki, co może być bez wątpienia ogromnym sukcesem. Aktualnie wiele firm rozwija swój biznes w sieci, co wpływa na zwiększenie konkurencji i zwiększoną motywację w zakresie wzmacniania własnej pozycji na rynku w danej branży. Przeniesienie biznesu do sklepu online niesie ze sobą mnóstwo korzyści w zakresie rozwoju firmy, a koszty takiego przedsięwzięcia nie są wysokie. Warto więc rozważyć założenie sklepu internetowego, by wzmocnić swoją markę i zwiększyć jej popularność wśród konsumentów. Niewielka inwestycja, która może przynieść spore zyski.