pisać piórem wiecznym

Pióra wieczne towarzyszą ludziom od wielu wieków. Charakteryzują się specyficzną konstrukcją oraz wyglądem. Czy jednak warto decydować się na zakup jednego oraz na pisanie nim? Jakie korzyści może to przynieść? Przyjrzyj się razem z nami bliżej tym niezwykłym artykułom piśmienniczym.

Początki piór wiecznych

Pierwsze narzędzia pisarskie, które przypominały nasze obecne wieczne pióra, stosowane były już w starożytności. Należały do nich między innymi akcesoria znalezione w grobowcach egipskich faraonów, które składały się z cienkiej, zaostrzonej na jednym końcu trzcinki, umieszczonej w miedzianej oprawce zawierającej atrament.

Z kolei w Europie aż do XVIII wieku dominowały gęsie pióra, które posiadały zakończony koniec i niewielki rowek. Wymagały regularnego maczania w atramencie, aby można było z ich pomocą zapisywać słowa. Jednocześnie, wymagały także często ostrzenia lub wymiany, gdyż ich końcówka szybko się tępiła.

Kolejnym krokiem w rozwoju piśmiennictwa było powstanie pierwszych piór, w tym takich, które wymagały zanurzania w atramencie, a potem ręcznego napełniania zbiorniczka. Popularność zdobyły sobie jednak dopiero w XIX wieku, kiedy udoskonalono ich technologię, dzięki czemu pisanie stało się możliwe bez kleksów, a także było znacznie dłuższe, niż we wcześniejszych czasach.

Droższa, ekskluzywna alternatywa dla długopisu

Pióra wieczne, nawet wykonane z materiałów sztucznych, takich jak ebonit lub plastik, zawsze były znacznie droższe od długopisów. Od kiedy na rynku zagościły oba te narzędzia piśmiennicze, długopisy stały się popularne, a pióra ekskluzywne.

Produkcja pióra zawsze jest znacznie bardziej wymagająca i pociąga za sobą wykorzystanie dobrych jakościowo materiałów, a przede wszystkim doskonałej stalówki. To za jej sprawą uzyskać można optymalny kształt liter oraz odpowiednią grubość linii. Warto przy tym pamiętać, iż wyróżniamy wiele różnych rodzajów stalówek, które odpowiadają na różne potrzeby pisarskie.

Szeroki wybór piór z róznymi stalówkami znajdziesz poad adresem: https://www.bazarnik.pl/art-pismienne/kategorie/piora-wieczne. Na pewno znajdziesz tam jedno idealne dla ciebie.

Dlaczego warto wybrać pióro zamiast długopisu?

Kwestia ekskluzywności niewątpliwie dla wielu osób będzie bardzo ważna. Pióro uważane jest za  eleganckie i kojarzone z biznesmenami oraz wyższymi stanowiskami. Jednak nie tylko ze względu na podkreślenie własnego image’u warto je wykorzystać.

Przede wszystkim bowiem pióro to prawdziwa wygoda. Wymaga ono znacznie mniejszego nacisku ręki podczas pisania, niż długopis, dzięki czemu osoba nim pisząca nie odczuwa tak szybko zmęczenia. Co więcej, z reguły sprawia ono, że stawiane litery są znacznie ładniejsze.

Dodatkową zachętą do kupna pióra może być fakt, że odznacza się ono niezwykłym pięknem i charakterystyczną urodą, a w przypadku niektórych cechami prawdziwego dzieła sztuki. Piękne, pochodzące od renomowanej firmy i bogato zdobione, będzie nie tylko użytecznym akcesorium, ale przede wszystkim obiektem kolekcjonerskim.