łóżko

Łóżko bez dwóch zdań jest najważniejszym meblem w każdym domu. To właśnie od niego zależy jakość snu, uczucie wypoczęcia i w konsekwencji stan zdrowia lub nawet życie zawodowe. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć zakup łóżka i wybrać model w pełni odpowiadający potrzebom przyszłych użytkowników. Sprawdź, jakie meble warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Łóżko z pojemnikiem

Taki model jest polecany zwłaszcza właścicielom mniejszych mieszkań, w których może brakować miejsca do przechowywania dodatkowej pościeli. W pojemnym schowku pod materacem można przechowywać także zimową odzież, ręczniki gadżety elektroniczne, buty lub podstawowy sprzęt do treningów w domu. Rodzaj przechowywanych przedmiotów tak naprawdę zależy wyłącznie od potrzeb i wyobraźni domowników.

Odpowiedni model może zastąpić komodę i umożliwić zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu. Łóżka do sypialni z pojemnikiem mogą przydać się również w przypadku większego mieszkania. W schowku można umieścić pościel, co może być sporym ułatwieniem dla osób nieprzepadających za codziennym słaniem łóżka. W ten sposób można szybko zapewnić efekt ładu i porządku w pokoju i raz na zawsze rozwiązać konflikt dotyczący tego, kto powinien dzisiaj posłać łóżko.

Łóżko tapicerowane

W tej bardzo szerokiej kategorii mieści się naprawdę wiele modeli, w tym spora część łóżek z pojemnikami. Choć nie brakuje fanów drewnianych mebli, to łóżka tapicerowane również cieszą się niemałym zainteresowaniem w sklepie Strefa Sypialni. Odpowiednia tkanina obiciowa może wprowadzić do pomieszczenia odrobinę przytulności, co jest bardzo ważne w przypadku sypialni. Przyjemna, rodzinna atmosfera na pewno sprzyja odpoczynkowi.

Tapicerka może również dodać wnętrzom elegancji, wyrafinowania i ekskluzywności. Łóżka z obiciem na pewno będą idealnym dopełnieniem aranżacji w luksusowym stylu glamour. Ponadto oryginalny kolor materiału może zapewnić sypialni oryginalny charakter. Świetnym pomysłem w przypadku ścian i mebli w stonowanych odcieniach może być postawienie na wyraziste odcienie tapicerki, które ożywią pomieszczenie.

Łóżko kontynentalne

Ten typ łóżka można uznać za odmianę klasycznego łóżka tapicerowanego. Zasadnicza różnica polega na tym, że modele kontynentalne z oferty sklepu Strefa Sypialni są wyższe i przeważnie mają około 50 centymetrów. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób starszych lub z ograniczeniami sprawnością ruchową. Dla niektórych podniesienie się z niskiego łóżka może być zwyczajnie zbyt dużym wysiłkiem lub nawet być niebezpieczne.

To jednak niejedyna zaleta łóżek kontynentalnych. Takie meble zapewniają również wysoki poziom higieny i mogą przyczynić się do podniesienia poziomu jakości snu. Łóżko kontynentalne umożliwia powietrzu swobodne przepływanie przez skrzynię pod materacem, co zapewnia prawidłową wentylację. Dzięki takiej budowie możliwe jest zapobiegnięcie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się roztoczy, pleśni i wilgoci.