Kontroluj ruchy zwierząt domowych. Jeśli masz alergię na zwierzęta, nie musisz pozbywać się swoich zwierząt domowych. Musisz jednak ograniczyć ich ruchy. Utrzymuj zwierzaki poza strefą sypialną i pomieszczenia, w których spędzasz dużo czasu. Pomoże to również usunąć wykładziny, aby uniknąć gromadzenia się. Również kąpać zwierzęta raz w tygodniu, aby usunąć jak najwięcej włosów, jak to możliwe.

Unikaj ukąszeń owadów podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli masz uczulenie na owady, nie chodzić w trawie boso i nosić długie rękawy i spodnie podczas pracy na zewnątrz. Obejmuj również wszelkie potrawy, które są na zewnątrz, aby uniknąć przyciągania owadów.

Informuj o wszystkim personel medyczny, jeśli masz alergię na leki. Upewnij się, że każdy lekarz, który odwiedzasz, jest świadomy swojej alergii. Zapytaj o alternatywy dla leków uczulonych. Pamiętaj także, aby nosić awaryjne medyczne bransoletki, aby personel medyczny w nagłych wypadkach wiedział, że jesteś uczulony na niektóre leki.

bodyandmind-pl