Unikaj stymulantów po połowie dnia. W zależności od wielkości ciała, ilości spożywanej i ogólnego stanu zdrowia, działanie kofeiny może pozostać aktywne w organizmie przez okres do 5 do 10 godzin po początkowym spożyciu. Unikaj kawy i caffeinated herbat i napojów gazowanych.

Należy unikać nikotyny, ponieważ jest stymulantem i może prowadzić Cię przewodem.

Unikaj alkoholu po kolacji. Alkohol jest depresantem, co oznacza, że ​​spowalnia ciało. Chociaż pomogą Ci zasnąć, alkohol także spowalnia swój metabolizm i zakłóca mózg podczas cykli snu. Najprawdopodobniej obudzisz się częściej, jeśli spożyłeś alkohol przed snem. Unikaj ciężkich ćwiczeń 1-2 godziny przed snem. Lekarze zalecają, aby uniknąć ciężkiego treningu kardiologicznego kilka godzin przed planowanym pójściem spać; może to zakłócić Twój rytm okołodobowy i sprawi, że Twój sen będzie mniej spokojny. To powiedziane, lekkie rozciąganie i ćwiczenia, takie jak wieczorny spacer, są prawdopodobnie przydatne w przygotowaniu się do snu.

Jeśli jesteś kogoś, kto intensywnie ćwiczy w nocy, ale dobrze spać, to nie ma powodu, aby zmienić rutynę. Po prostu znać siebie.

umalgosi.pl