Kilka podstawowych olejków ziołowych ma właściwości antybakteryjne lub antyseptyczne, co pozwala na zabicie bakterii i innych mikroorganizmów na skórze, które mogą wywoływać trądzik. Nigdy nie należy spożywać olejków eterycznych, ponieważ wiele jest toksycznych które powodują nieprzyjemne skutki uboczne podczas spożywania.

Po dodaniu ziół i gotowaniu ich przez jedną minutę wyjmij garnek. Przenieś ją do stabilnego, wygodnego obszaru, takiego jak blat lub stół.

Możesz umieścić gorący garnczek na trójnikach lub tkaninach. Przesuń głowę nad garnek i zamknij oczy.

Trzymaj twarz przynajmniej 12 cali od wody. Para rozszerzy naczynia krwionośne i otwiera pory, ale bycie zbyt blisko gorącej wody może uszkodzić, a nawet spalić skórę. Oddaj normalnie. Spróbuj zrelaksować się i wziąć nawet, uspokajające oddechy. Trzymaj twarz przez parę minut w takiej pozycji.

Jeśli zaczniesz czuć się nieswojo przed upływem 10 minut, odsuń się od pary.

Dobrze spłukać twarz. Użyj letniej wody, aby wypłukać twarz, a następnie osusz ją suchym ręcznikiem. Nie trzyj skóry. Zastosuj środek nawilżający. Możesz użyć marki kremu nawilżającego, który nie blokuje porów, takich jak Olay, Neutrogena lub Clinique. Można również zrobić własny środek na zmarszczki przy użyciu olejów naturalnych.

Sprawdź etykiety środków nawilżających. Wybierz ten, który nie zatyka porów.

pasazmamy.pl