Wszystko o kredytach online – odpowiadamy na Twoje pytania

W życiu zdarzają się sytuacje, że nagle potrzebujemy gotówki, a nikt z rodziny nie chce lub nie może nam pożyczyć pieniędzy. W tej sytuacji musimy zwrócić się do banku o udzielenie wsparcia. Nie musimy się obawiać, że zajmie nam to dużo czasu, gdyż obecnie możemy także wnioskować o kredyty online. Jak to zrobić?

Jak się załatwia kredyty online?

Jeśli zdarzy się awaria w domu, a my nie mamy oszczędności, mamy kłopot – musimy zapłacić fachowcom, gdyż remont jest konieczny, a pieniędzy brakuje. Co robić w takiej sytuacji? Możemy pożyczyć je od kogoś znajomego, a jeśli nie ma takiej możliwości – przejrzyjmy foldery banków, by sprawdzić jakie są oferty kredytów online. Dzięki temu – oczywiście, jeśli mamy zdolność kredytową – gotówka szybko znajdzie się na naszym koncie. Tego typu kredyty nie różnią się od tradycyjnych niczym poza tym, że są udzielane przez internet. Na podstawie zawartej z klientem umowy bank zobowiązuje się do udostępnienia określonej kwoty pieniężnej na pewien czas. Obowiązkiem kredytobiorcy jest wykorzystanie otrzymanych środków zgodnie z ich przeznaczeniem oraz ich zwrot wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji oraz odsetek. Jest to produkt bezpieczny, a wszelkie opłaty związane z jego wzięciem są, podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu, ściśle określone przez bank i znamy je przed zawarciem umowy.

Jak wnioskować o kredyty online?

Kredyt online to szybka i wygodna forma zaciągania kredytu w banku. Musimy pamiętać, że zazwyczaj udzielane są na niższe kwoty i krótszy okres czasu, gdyż bank bardzo nam ufa, ale ryzyko nie może być zbyt duże. Przed wnioskowaniem musimy dobrze sprawdzić, jaki jest ustalony poziom oprocentowania i prowizji. To, co odróżnia taki kredyt standardowej oferty kredytowej to proces kredytowy, który został bardzo uproszczony. Żeby pożyczyć od banku pieniądze nie musimy już udawać się specjalnie do oddziału lub najbliższej placówki. Proces zaciągania kredytu przebiega bowiem w całości przez internet. Wniosek wypełniamy na dedykowanej stronie internetowej, a trzeba do niego najczęściej dołączyć zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. Jeśli bierzemy kredyt w banku, w którym mamy rachunek, na który przelewane jest nasze wynagrodzenie, nie będziemy musieli w ogóle przedstawiać zaświadczeń. W innym przypadku bank poprosi o zaświadczenie, ale często wystarczy także wyciąg z rachunku bankowego (obejmujący kilka ostatnich miesięcy), na którym bank będzie mógł zweryfikować nasze dochody klienta. Jeśli wszystkie dokumenty zostaną załączone, weryfikacja informacji potrwa krótko, co możliwi wypłacenie kredytu online w kilka minut. Podpisanie umowy kredytowej następuje w naszym domu, a umowę przywozi kurier – w jego obecności podpisujemy dokumenty, które od razu są zabierane i przesyłane do banku.

Kredyt online to bardzo wygodna forma zaciągania pożyczki, gdyż siedząc w domu możemy przejrzeć ofertę, wypełnić wniosek i podpisać umowę. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu, co jest bardzo ważne w dzisiejszym zabieganym świecie.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty