W pewnej reklamie banku właściciel warsztatu chce pokazać klientowi, jak bardzo ma skorodowany układ wydechowy i każe pracownikom podnieść auto, żeby jego właściciel sam to zobaczył. A później miły głos namawia klientów, aby wzięli kredyt na sprzęt niezbędny w ich działalności usługowej, handlowej czy produkcyjnej. Pomijając, że jest to reklama, sama idea jest słuszna. Sprzęt, którym posługujemy się w pracy ma ułatwiać, usprawniać i przyspieszać wszelkie czynności. Dzięki temu nasza działalność jest bardziej efektywna. Tak właśnie jest z wózkami paletowymi. Służą one do wsparcia pracy magazynierów, sprzedawców, kurierów i całej wielkiej grupy zawodów, w których trzeba towar, produkt przenosić w różne lokalizacje.

W takich miejscach wózek paletowy jest niezbędny. Ale też zaczyna się dylemat, jaki wybrać? Na rynku są różne rodzaje paleciaków, które posiadają wiele różniących je funkcji. Wszystko zatem zależy od tego, do czego i w jaki sposób wózek paletowy będzie wykorzystywany. Na pytanie: jaki wózek paletowy potrzebujesz, pomoże ci odpowiedzieć marka Lema, która na stronie https://lema-wozki.pl/category/wozki-paletowe prezentuje całą gamę paleciaków, które różnią się napędem, rozmiarami, a także przeznaczeniem od uniwersalnego po bardziej specjalistyczny. A oto kilka przykładów wózków paletowych, które z powodzeniem funkcjonują w wielu firmach na terenie całej Polski.

Wózek ręczny paletowy ACC 20/1150

AC to kultowy model wśród wózków paletowych ręcznych w ofercie marki Lema. Posiada mechaniczne wspomaganie ruszania z ciężkimi przedmiotami, działające zarówno do przodu, jak i do tyłu. Jest też wyposażony w mechanizm, który pokonuje różne przeszkody, jak krawędzie, progi i zjazdy. Ma także hamulec szczególnie przydatny przy parkowaniu na pochyłych powierzchniach. Z łatwością wjedziesz pod paletę, dzięki widłom, które mają bardzo ergonomiczne zakończenie.

Wózek ręczny paletowy ACC 20/1150

https://lema-wozki.pl/wozek-reczny-paletowy-acc-20-1150-wspomaganie-jazdy-przod-tyl-udzwig-2000-kg-widly-1150-mm.html

Widły tego wózka paletowego mają długość 1150 mm i mogą udźwignąć paletę o ciężarze 2 ton. Dzięki wspomaganiu jazdy w przód oraz do tyłu transport ciężkich ładunków jest o wiele łatwiejszy, podobnie jak manewrowanie obciążonym wózkiem. Wózek paletowy ręczny ACC 20/1150 radzi sobie zarówno na płaskich powierzchniach z różnymi przeszkodami, jak progi, zjazdy, czy krawędzie, a także na powierzchniach pochyłych.

Wózek paletowy nożycowy PTOX 10/1500

Wśród różnych wózków paletowych wyróżnia się urządzenie nożycowe zwany też paleciakiem krzyżowym. Określenie to odnosi się do możliwości uniesienia wózka dzięki mechanizmowi, który działa na podobnej zasadzie, jak nożyce. Godny polecenia jest paleciak krzyżowy nożycowy PTOX 10/1500. Jest to wysokiej jakości podnośnik stanowiskowy, który ułatwi ci manewrowanie towarem. Jego widły – w odróżnieniu od klasycznych wideł o długości 1150 mm – mają długość aż 1500 mm i dźwigają towary o ciężarze do 1000 kg. Swobodnie podniesiesz taką paletę na wysokość od 90 do 800 mm. Dzięki mechanizmowi blokującemu przesuwanie się paleciaka krzyżakowego podczas pracy oraz metalowym podporom,  gwarantuje stabilność.

Wózek paletowy nożycowy PTOX 10/1500 posiada trzy praktyczne funkcje: przewiezienie towaru na palecie, zatrzymanie na stanowisku pracy, a następnie podniesienie na wysokość. Podnoszenie towaru jest niezwykle bezpieczne dzięki zastosowaniu mechanizmu, który blokuje wózek podczas podnoszenia wideł. Z podniesionymi widłami nie ma możliwości jazdy. To zdecydowanie wyróżnia  PTOX 10/1500 od paleciaków. Cieszy się on szczególną popularnością wśród klientów, którzy potrzebują wózek do pracy w ciągach technologicznych jako podnośnik stanowiskowy.

Wózek paletowy nożycowy PTOX 10/1500

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-nozycowy-ptox-10-1500-udzwig-1000-kg-dlugosc-widel-1500-mm-reczny.html

Ten ręczny wózek paletowy przeznaczony jest do zadań specjalnych nawet w małych pomieszczeniach, dzięki swojej niezwykłej zwrotności. Poza tym jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości a producent zapewnia, że jego eksploatacja będzie długotrwała i bezawaryjna.

Wózek paletowy elektryczny TEL 15/1000

Zupełnie inną kategorię stanowią wózki paletowe elektryczne, które z łatwością mogą obsługiwać bez większego wysiłku nawet osoby o wątłej posturze czy kobiety. Do tej grupy należy wózek paletowy elektryczny TEL 15/1000 pozwalający wykorzystać elektryczny silnik zarówno do jazdy, jak i podnoszenia towarów. Jego rozmiary pozwalają na pracę nawet w małych magazynach, pomieszczeniach. Dzięki wbudowanej ładowarce możesz go ładować w każdym miejscu, gdzie znajduje się gniazdko elektryczne, a do pełnego ładowania wystarczą zaledwie 2-3 godziny. Zresztą nie trzeba specjalnie pilnować stanu naładowania. Poinformuje cię o nim czytelny wyświetlacz. Konstruktorzy pomyśleli o bezpieczeństwie użytkowników i wyposażyli wózek w brzuszny hamulec bezpieczeństwa, a także czerwony grzybek, wyłącznik, który natychmiast odcina zasilanie. Przed użyciem wózka przez nieupoważnione osoby uchroni cię stacyjka z kluczykiem.

Wózek paletowy elektryczny TEL 15/1000

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-elektryczny-tel-15-1000-udzwig-1500-kg-widly-1000-mm-elektryczna-jazda-i-podnoszenie.html

Wózek paletowy elektryczny TEL 15/1000 ma udźwig 1500 kg oraz długości wideł 1000 mm. Jego największą zaletą jest bezwysiłkowa obsługa. Dlatego bardzo często można zobaczyć go w różnych sklepach dyskontowych i miejscach pracy z żeńskim personelem.

W sklepie internetowym marki LEMA www.lema-wozki.pl znajdziesz szeroką ofertę wózków paletowych klasycznych, ręcznych, elektrycznych, z funkcją podnoszenia czy do przewożenia beczek. Jaki wózek wybierzesz, zależy od specyfiki twojej działalności. Jest jednak pewne, że odpowiedni sprzęt znajdą tu nie tylko pracownicy magazynów, ale także kurierzy, kierowcy czy sprzedawcy. Warto zajrzeć do sklepu LEMA zanim podejmiesz decyzję o zakupie wózka paletowego. To po prostu może się opłacać.