Najlepiej wybrać Toyota Bank – wynika z rankingu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Indeksowane Konto Oszczędnościowe wyróżnia się na tle konkurencji najwyższym oprocentowaniem podstawowym, co przekłada się na zyski klientów. Zestawienie zostało opublikowane w maju przez portal finansowy Bankier.pl.

Po raz kolejny Indeksowane Konto Oszczędnościowe zwyciężyło w rankingu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Analiza objęła więc produkty, które są łatwo dostępne dla klientów. Wyliczenia zostały przygotowane dla kwoty 10 tys. zł.

Żeby skorzystać z propozycji przygotowanej przez Toyota Bank, nie trzeba np. zakładać konta osobistego, dokonywać płatności bezgotówkowych czy zasilać wskazaną kwotą. Złożenie wniosku o Indeksowane Konto Oszczędnościowe zajmuje kilka minut. W internetowym formularzu należy podać m.in. dane osobowe oraz kontaktowe. Pod ręką trzeba też mieć ważny dokument tożsamości.

Wiele korzyści

2,23 proc. – to oprocentowanie podstawowe w skali roku, które zapewniło zwycięstwo w rankingu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Toyota Bank gwarantuje je do 30 czerwca br. dla wpłat wynoszących do 100 tys. zł. Środki na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej. Obecnie do wyliczeń jest używany wzór: WIBOR 3M + 0,25 proc. + 0,25 proc. bonus od Toyota Bank.

Oprocentowanie produktów, które znalazły się na drugim i trzecim miejscu w rankingu, wynosi odpowiednio 1,65 proc. i 1,50 proc. Podane wskaźniki mają odbicie w zróżnicowanych zyskach. W przypadku IKO wynosi on 15,34 zł miesięcznie. To aż o 4 zł i 5,03 zł więcej niż gwarantują konta, które znalazły się najbliżej zwycięzcy rankingu. 

Lista korzyści dla posiadaczy IKO jest dłuższa. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku oszczędnościowego może wynosić 0 zł. Toyota Bank standardowo pobiera 30 zł, ale zwraca je, jeśli klient nie dokona wypłaty środków w danym miesiącu. Z IKO istnieje możliwość zakładania lokat. Przekazanie na nią oszczędności z konta nie jest rozumiane jako wypłata środków. Klient nie ma obowiązku korzystania z karty płatniczej. Toyota Bank oferuje pełną obsługę IKO przez Internet.