W co zainwestować pieniądze?

Gromadzenie własnego kapitału na przyszłość lub z myślą o konkretnym, większym zakupie nie polega jedynie na zarabianiu i odkładaniu pieniędzy. Kiedy oszczędności staną się nieco większe, warto pomyśleć o inwestowaniu. To dobry sposób, by znacznie powiększyć swój kapitał – pod warunkiem odpowiedniego wyboru. W co warto inwestować pieniądze, by zarobić różne kwoty zależnie od stopnia ryzyka?

Gra na giełdzie

Ten stosunkowo najbardziej ryzykowny sposób inwestowania pozwala też najwięcej zarobić. Ma to oczywiście swoje ograniczenia – przede wszystkim, by zacząć grać na giełdzie z powodzeniem, trzeba się do tego przygotować. Niezbędne będzie zdobycie wiedzy na temat prognozowania finansowego, a także trzymanie ręki na pulsie – gra na giełdzie często nie daje odpocząć, codziennie zmienia się lista akcji, w które warto zainwestować pieniądze.

Nieruchomości na wynajem

To świetny sposób dla tych, którzy mają większe oszczędności. Sprawdza się szczególnie w dużych miastach, gdzie coraz więcej osób przedkłada wynajem ponad kupno mieszkania czy domu. Można zainwestować w mieszkania mniejsze i mniej wystawnie urządzone, by wynajmować je studentom przyjeżdżającym do miasta. Innym pomysłem może być długoterminowy wynajem wygodnych, dużych mieszkań rodzinom z dziećmi. Tutaj także istnieje ryzyko – mieszkanie może zostać zniszczone, trzeba więc odpowiednio zabezpieczyć się umową lub znaleźć stabilnych, godnych zaufania lokatorów.

Tradycyjne konta oszczędnościowe

To najbezpieczniejszy, ale i gwarantujący najmniejsze zarobki sposób. Odsetki rosną raczej leniwie, jednak nie trzeba się martwić o utratę środków. Wybierając odpowiedni bank i wpłacając na konto odpowiednio wysoką kwotę można zarabiać. To sposób idealny dla tych osób, które chcą chronić swoje oszczędności przed inflacją, ale nie czują potrzeby wysokich zarobków. Boją się za to zaryzykować lub nie mogą pozwolić sobie na utratę wpłaconych pieniędzy. To ten wariant najczęściej wybierają osoby, które starają się odkładać co miesiąc pewne kwoty ze średniej wysokości pensji.