Pożyczki w domu klienta

Co począć kiedy niezwłocznie potrzebny jest przypływ gotówki, a nasza zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, nasze dane znalazły się też w Krajowym Rejestrze Długów. Rozwiązaniem zdają się  być pożyczki udzielane w domu klienta. Można też zwrócić się z prośbą o pożyczkę do znajomych lub rodziny. Jednak kto w dzisiejszych czasach dysponuje większą sumą oszczędności, które chętnie, bez obiekcji przeznaczy na wsparcie potrzebującego? Pożyczka udzielana w domu klienta przyznawana jest  w ciągu zaledwie kilku minut.

 

To szybkie i proste

Pożyczki w domu klienta            Banki, udzielające kredytów posiadają wiele skomplikowanych procedur. Aby przyznano nam kredyt musimy spełnić określone kryteria. Konieczna jest chociażby umowa o pracę. Ponadto banki sprawdzają klienta pod kontem zadłużenia i zdolności kredytowej. Procedura ta jest dość długotrwała. Pożyczki przyznawane w domu klienta, zdają się być panaceum na nieoczekiwany brak gotówki. Co należy zrobić? To proste. Należy zaprosić do domu przedstawiciela firmy przyznającej tego rodzaju kredyty. Pracownik firmy podejmuje decyzję podczas przyjemnej rozmowy i przy dobrej kawie. Oczywiście, wymaga to jednak określonych działań. Klient oświadcza po prostu, że jest zatrudniony, jakiej wysokości dochody osiąga,  jakie posiada zobowiązania i ponosi wydatki. Niektóre firmy udzielające pożyczek w domu klienta, przyznają je w oparciu o wyciąg z konta bankowego czy zeznanie podatkowe PIT. Zobowiązania tego typu  pożyczane są zazwyczaj na okres  co najmniej kilku miesięcy. Zaś suma zadłużenia  jest znacznie wyższa, niż ta udzielana przez firmy świadczące chwilówki. Ponadto niemal natychmiast mamy pieniądze w domu.

 

Słabe punkty

            Internet jest pełen historii ludzi, którzy wpadli w tzw. pułapkę kredytową, również za sprawą parabanków. Przede wszystkim podejmując decyzję o zaciągnięciu pożyczki w domu, klient musi rozważyć czy na pewno będzie w stanie ją spłacić. Oczywiście, chcąc uzyskać taki zastrzyk gotówki, musimy podpisać umowę, którą należy dokładnie przeczytać.  Niewątpliwie błędem jest   zaciągnie kolejnego długu, na spłacenie wcześniejszego obciążenia. W ten właśnie sposób wpadamy w duże kłopoty ponieważ stale zwiększamy nasz stan zadłużenia.  Ogromną wadą pożyczek udzielanych w domu klienta jest jej koszt, który może sięgać nawet 200 procent. Jest to uwarunkowane kilkoma składnikami, takimi jak wysokość pożyczki, prowizje, koszt obsługi domowej i inne narzucane opłaty. Ponadto parabanki sprzedające tego typu produkty często łamią zasady, a nawet prawo. Ukrywają na przykład roczną rzeczywistą stopę oprocentowania.

Ze względu na koszty pożyczka udzielana w domu klienta wydaje się być zupełnie nieopłacalna. Jest jednak grupa, która mimo to zdecyduje się na taką ofertę. Powodem tego jest sytuacja, w jakiej osoby te się znalazły. Zajęcie komornicze czy problem figurowania w rejestrach zadłużonych, skutecznie przecież uniemożliwia pożyczanie pieniędzy w zwykłych bankach.