Pożyczki od osób prywatnych

Większość z nas cierpi na chroniczny brak pieniędzy. Często uciekamy się do różnego rodzaju pożyczek. Bo przecież co  innego możemy począć kiedy niezwłocznie potrzebny jest przypływ gotówki, a nasze zadłużenie jest ogromne.  Rozwiązaniem zdają się  być pożyczki od osób prywatnych czyli inwestorów, którzy gotowi są nas wspomóc. Można też zwrócić się z prośbą o pożyczkę do znajomych lub rodziny. Jednak kto w dzisiejszych czasach dysponuje większą sumą oszczędności, które chętnie, bez obiekcji przeznaczy na udzielenie kolejnego, prywatnej pożyczki szczególnie dla osoby, która jest bardzo zadłużona. Takie świadczenie udostępniane jest najczęściej przez firmy, zwane inwestorami. Osoby prywatne mają zazwyczaj mniejsze wymagania przy udzielaniu pożyczki.

 

Kryteria udzielania

Pożyczki od osób prywatnych            Banki, przyznające kredyty posiadają wiele skomplikowanych procedur. Aby przyznano nam kredyt musimy spełnić określone kryteria. Konieczna jest chociażby umowa o pracę. Ponadto banki sprawdzają klienta pod kontem zadłużenia i zdolności kredytowej. Procedura taka może trwać długo, a do tego dla osób bardzo zadłużonych kredyt w banku może być nieosiągalny. Osoby prywatne udzielające pożyczek nie mają tak wyśrubowanych kryteriów. Najważniejsze warunki to : posiadanie ważnego dowodu osobistego, i polskiego obywatelstwa oraz ukończenie 18. roku życia. Trzeba zatem wziąć ze sobą dowód tożsamości, wpisać w przeglądarkę frazę „pożyczki od osób prywatnych” i po chwili pojawia się pełna oferta. Kolejnym ułatwieniem jest niewątpliwie brak wymogu związanego ze znalezieniem poręczycieli.  Jedynym warunkiem może być konieczność posiadania konta bankowego oraz posiadanie udokumentowanego dochodu w wysokości 650 zł. Jest to oczywiście niewielka przeszkoda, bo kto w dzisiejszych czasach nie posiada  własnego rachunku, a i sam dochód nie jest szczególnie wygórowany.  Instytucje udzielające kredytów dla bardzo zadłużonych nie będą sprawdzały naszej sytuacji w BIK czy KRD. Zatem jeśli nawet mamy złą sytuację i nie spłacamy jakichś obciążeń, nadal jest szansa na gotówkę. Ten rodzaj kredytu przyznawany jest zazwyczaj również przez internet jednak nie zamkniemy całej procedury w domu. Oczywiście, chcąc uzyskać taką pożyczkę, musimy podpisać umowę, zazwyczaj takie działania odbywają się w siedzibie inwestora i w jego obecności. Należy zawsze przeczytać umowę i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Niebezpieczeństwa

            Internet jest pełen historii ludzi, którzy wpadli w tzw. pułapkę kredytową, również przy  pomocy parabanków czy osób prywatnych udzielających pożyczek. Przede wszystkim podejmując,  jako osoby z bardzo dużym zadłużeniem, decyzję o przyjęciu kolejnego kredytu, należy rozważyć czy na pewno będziemy w stanie ją spłacić i nie będzie on dla nas  przysłowiowym gwoździem do trumny. Bez względu na okoliczności każdy kredyt prędzej czy później będzie trzeba spłacić. Ponadto pożyczki od osób prywatnych mają niski poziom bezpieczeństwa dla obu stron. Pożyczkodawca ponosi nieco większe ryzyko bo nie ma pewności, że udzielony kredyt zostanie spłacony.