W ostatnich latach wiele mówi się o skutecznym motywowaniu pracowników. Era firm, które przyciągały do pracy wyłącznie wysokim wynagrodzeniem, bezpowrotnie minęła. Pracownicy są coraz bardziej świadomi swojej wartości i często skłonni zrezygnować z części wynagrodzenia na rzecz pozapłacowych benefitów. Jak odnaleźć się w tym wyścigu po atrakcyjnych pracowników? Co zaoferować, poza wynagrodzeniem, by kandydaci wybrali właśnie nasze przedsiębiorstwo na swoje miejsce pracy? Czym w końcu jest dobry program motywacyjny i czy trzeba budować go od podstaw?

Program motywacyjny – z czym się to je?

System motywacyjny to nowoczesne narzędzie zarządzania personelem, którego celem jest zwiększenie satysfakcji i zadowolenia pracownika z wykonywanych obowiązków. Z jednej strony program pomoże nam przyciągnąć do naszej firmy atrakcyjnych pracowników. Motywacją do podjęcia zatrudnienia w naszym przedsiębiorstwie mogą być różne narzędzia – np. prywatna opieka medyczna, pakiet zajęć sportowych czy dopłata do posiłków. Warto zastanowić się, które z nich najlepiej odpowiedzą na potrzeby naszego zespołu. Obecnym pracownikom firmy program motywacyjny ma pomóc wytworzyć poczucie więzi z miejscem pracy i pracodawcą, ale także lepiej funkcjonować w zespole. Zrelaksowany, wypoczęty i pełen energii pracownik chętniej będzie podejmował nowe wyzwania, będzie skłonny do wzięcia na siebie bardziej wymagających zadań, łatwiej też będzie współdziałał w zespole.

Jeden program – różne narzędzia

Program motywacyjny Sodexo to program, który w prosty sposób dopasuje się do wszystkich pracowników. Dzięki szerokiemu wachlarzowi świadczeń pozapłacowych każdy beneficjent z pewnością znajdzie narzędzie, który trafi w jego oczekiwania. To niezwykle ważne w przypadku, gdy prowadzimy dużą firmę lub szukamy rozwiązania dla korporacji. Zatrudniając dużą ilość pracowników, nie jesteśmy w stanie poznać potrzeb i pragnień ich wszystkich. Dzięki opracowanej przez ekspertów Sodexo intuicyjnej platformie Sodexo Select, nasi pracownicy zyskają dostęp do motywacyjnych narzędzi i sami wybiorą, które świadczenia odpowiadają ich potrzebom. Dzięki Sodexo Select my również zyskamy szybki dostęp do systemu w każdym miejscu i o każdej porze.

Sodexo Select doskonale działa na tabletach i telefonach, więc nie musimy już w każdą podróż zabierać nieporęcznego laptopa. Jeśli narzędzia proponowane przez Sodexo to dla nas za mało, bez trudu możemy rozszerzyć je o pakiet kart, zniżek czy kuponów do marek partnerskich – np. Douglasa, Vistuli czy Empiku. Ponadto możemy zaoferować swoim pracownikom dodatki o charakterze ogólnym, które przydadzą się w wyjątkowych sytuacjach – np. pożyczki, zapomogi, dofinansowania. Jeśli rozumiemy korzyści płynące z posiadania programu motywacyjnego i chcemy wdrożyć go do swojej firmy, ale jednocześnie obawiamy się o finanse – niepotrzebnie, bo z Sodexo zyskamy możliwość finansowania programu z różnych budżetów. Warto zastanowić się i sprawdzić możliwość pozyskania finansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, środków obrotowych czy środków własnych pracownika.

Wybierz sprawdzony Program Sodexo i zobacz jak Twoja firma rośnie w siłę.

Sodexo Select to platforma, dzięki której możemy efektywnie zarządzać wszystkimi benefitami, jakie oferujemy swoim pracownikom. Dzięki systemowi kafeteryjnemu nie musimy dłużej głowić się nad idealnym wyborem i dopasowaniem konkretnych narzędzi do preferencji pracowników. Nasz zespół sam wskazuje benefity, które mu odpowiadają, a my oszczędzamy czas i pieniądze. W ten sposób nie tracimy już środków na nieskuteczne narzędzia, które nie trafiają w gusta pracowników. Sodexo Select zapewnia także pełną integrację z innymi systemami i portalami, które już funkcjonują w naszej firmie. W ten sposób nie musimy mnożyć skomplikowanych programów, a jedynie rozszerzamy je o nowe funkcjonalności. Co ważne, w każdej chwili zyskujemy dostęp do wygodnych raportów i zestawień, poprzez które jeszcze lepiej zrozumiemy potrzeby zespołu, a ponadto zapoznamy się z wykorzystanym pakietem świadczeń.