O czym pamiętać kupując nowe mieszkanie

Zakup nowego mieszkania to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jak jednak nie dać ponieść się emocjom i wybrać odpowiednią nieruchomość? O czym pamiętać, kupując nowe mieszkanie? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Kupujesz nowe mieszkanie? Oto rzeczy, o których musisz pamiętać!

Skoro już postanowiłeś, że chcesz kupić nowe mieszkanie, czas na realne kroki i zajęcie się całym przedsięwzięciem od strony formalnej. Poniżej znajdziesz 5 rzeczy, które warto zrobić przed złożeniem podpisu na umowie kupna nieruchomości.

  1. Określ swój budżet

Na samym początku musisz dowiedzieć się, ile dokładnie pieniędzy masz do dyspozycji. Oceń budżet realistycznie i pamiętaj, że zakup nowego mieszkania wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi kosztami, związanymi z jego wykończeniem lub remontem.

  1. Znajdź doradcę finansowego

Umów się z doradcą, który przedstawi Ci oferty kredytowe i pomoże w wyborze najlepszej metody finansowania zakupu.

  1. Przygotuj się na dodatkowe koszty

Zakup mieszkania to również podatek od czynności cywilnoprawnych, opłaty sądowe oraz notarialne. Weź to pod uwagę.

  1. Obejrzyj mieszkanie w ciągu dnia

Podczas oglądania wymarzonego mieszkania bardzo ważne jest światło, by zapoznać się ze wszystkimi detalami. Z tego też względu powinieneś umawiać się z deweloperem lub agentem nieruchomości w ciągu dnia.

  1. Sprawdź status nieruchomości

Sprawdź status prawny mieszkania, które Cię interesuje. Sprzedawca powinien okazać Ci akt notarialny. Sprawdź też księgę wieczystą pod kątem obciążeń hipoteki.

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania jest bardzo ważne ze względu na sytuacje losowe, które zdarzają się w życiu każdego człowieka. Przypadki takie jak zalanie, pożar, przepięcie, włamanie, uszkodzenie z powodu wandalizmu itp. zazwyczaj wiążą się z dużymi wydatkami. Na takie okoliczności oferowane są właśnie ubezpieczenia mieszkania.Możesz wybrać ubezpieczenie od zdarzeń losowych lub od wszystkich zdarzeń, w tym drugim przypadku musisz się , ale liczyć z większymi kosztami. Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że wykupienie polisy ubezpieczeniowej jest bardzo korzystne i może uchronić Cię przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń losowych.

Ubezpiecz swoje mieszkanie w LINK4!

Towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4 przygotowało dla swoich klientów ciekawe ubezpieczenie mieszkania, które charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony m.in. od skutków pożaru, zalania, kradzieży, przepięcia oraz innych popularnych zdarzeń losowych. Co ciekawe możliwe jest ubezpieczenia mieszkania lub domu jeszcze w fazie budowania. Pakiet Assistance oferowany przez towarzystwo to wygodna opcja, dzięki której, w sytuacji awaryjnej opisanej w OWU, szybko uzyskasz pomoc hydraulika, ślusarza oraz innych fachowców. Wystarczy tylko jeden telefon. Polisę możesz kupić całkowicie online bez konieczności wychodzenia z domu. Koszt ubezpieczenia zależy od wybranego przez Ciebie pakietu, a umowa zawierana jest na 12 miesięcy.

Polisa z LINK4 obejmuje swoim działaniem:

  • nieruchomość oraz pomieszczenia do niej przynależne;
  • mienie ruchome – meble, dywany, sprzęt RTV/AGD, ubrania, instrumenty itp.;
  • stałe elementy – glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienki.

Dowiedz się więcej na stronie: https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania

Zakup nowego mieszkania – podsumowanie

Jak widzisz, zakup nowego mieszkania powinien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zadbaj o kwestie takie jak finansowanie, wybór nieruchomości, oględziny w ciągu dnia, znalezienie ekipy remontowej oraz przejrzenie ofert sklepów meblowych. Nie zapomnij też o ubezpieczeniu mieszkania, które ochroni Cię przed wysokimi kosztami wynikającymi z wystąpienia sytuacji losowych.

Ubezpieczenie LINK4 DOM dostępne w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.