Nowa SKODA w atrakcyjnym finansowaniu

Nawet jeśli kredyty samochodowe nie są już dla ciebie niczym obcym, bo miałeś w swoim życiu okazję do tego, by z czegoś takiego skorzystać, wciąż mogłeś nie usłyszeć o ich dość nietypowej odmianie, jaką jest kredyt jednoratowy. To wcale nie taki oczywisty produkt. A jeśli nie interesuje cię jak na razie taki typowy leasing SKODA, być może zaciekawi cię właśnie kredyt jednoratowy, który z różnych powodów rzeczywiście potrafi okazać się czymś wyraźnie atrakcyjnym. Jest to nowoczesny kredyt na samochód, który ma swoje zalety, ale który jednocześnie będzie dostępny dla naprawdę niewielkiego grona klientów, co też musisz brać pod uwagę. Skorzystają na nim ci, którzy przede wszystkim posiadają już jakiś większy wkład własny. Jeżeli tego wkładu nie masz, czyli nie posiadasz żadnych pieniędzy, które byłbyś w stanie włożyć w zaplanowany zakup auta, nawet nie masz co patrzeć na kredyty jednoratowe, bo i tak nikt ci ich nie udzieli – ani bank, ani najprawdopodobniej żadna inna firma pożyczkowa.

Kredyt na samochód – co to takiego?

Posiadanie wkładu własnego jest zatem niezbędnym warunkiem do zaciągnięcia kredytu na samochód. Jak on jednak tak właściwie działa? Otóż taki kredyt dzieli wartość samochodu na określone części. Pierwszą z nich pokrywasz z własnej kieszeni (wpłata własna), bo robisz to przy pomocy wkładu własnego, a drugą pokrywa bank, który w tym celu właśnie udziela ci pożyczki. To, co wymaga jednak zaznaczenia, to fakt, iż część pożyczona przez bank przyjmuje formę rat. Będziesz go spłacać co miesiąc.. W przypadku zastanawiania się nad innymi pożyczkami zazwyczaj sprawdzasz ich przewidywane koszty, ale gdy twoim celem jest wzięcie kredytu, te koszty są z góry ustalone. Musisz więc im sprostać. Decydując się na kredyt na samochód, musisz być absolutnie pewien tego, że poradzisz sobie z jego wymaganiami i im sprostasz, choćby nie wiadomo co się działo i choćbyś nawet nagle utracił źródło swoich dochodów. A w niektórych przypadkach nie będzie to wcale takie łatwe. Wszystko zależy od tego, jaką ogólną wartość przyjmie ten kredyt, czyli na jaką sumę go zaciągniesz. Warto także zastanowić się na alternatywnymi możliwościami finansowania samochodu dla osób prowadzących działalność gospodarczą – nad leasingiem.

Zalety

Olbrzymim i w sumie to chyba najważniejszym plusem leasingu jest to, że w ich przypadku możemy odliczyć sobie koszty. Oznacza to, że koszt leasingu staje się naprawdę niski i zarazem bardzo atrakcyjny. Leasing SKODA w atrakcyjnym finansowaniu w końcu pojawia się w zasięgu twoich rąk i nareszcie naprawdę możesz po nią sięgnąć. Wada to natomiast konieczność posiadania własnych środków finansowych, z których można będzie stworzyć wkład własny – ale obecnie w VW FS są dostępne oferty, które nie wymagają żadnego wkładu własnego – płacić tylko comiesięczną ratę leasingu. Takie rozwiązanie sprawia, że leasing samochodu okazuje się bardzo korzystnym rozwiąznaiem.