PIT online

Okres w którym musimy rozliczyć z Urzędem Skarbowym uważamy za otwarty. Pracodawcy do końca marca mają czas wysłać nam nasze PIT-y. My z kolei jako podatnicy mamy czas do końca kwietnia, aby rozliczyć swój PIT. Za nie dotrzymanie terminu w rozliczeniu grożą potężne kary finansowe.

W jaki sposób rozliczyć swój PIT? Ministerstwo Finansów od początku roku sygnalizuje w mediach o możliwości pobrania swojego już rozliczonego PIT-u ze strony internetowej Ministra Finansów. Jeżeli chcemy sami się rozliczyć, to także istnieje taka możliwość. W dobie internetu dysponując różnorakimi możliwościami w tym programami, które w ciągu pięciu minut są w stanie rozliczyć nasz PIT wcale nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że założymy konto na odpowiedniej stronie, zalogujemy się i wybierzemy z której metody rozliczenia chcemy skorzystać. Program krok po kroku przeprowadzi nas przez poszczególne okienka – prościej się już nie da – na końcu przenosząc nas w okienko w którym widzimy nasz rozliczony PIT-37.

Nigdy rozliczenie PIT 11 nie było takie proste i w zasięgu naszych rąk. Dosłownie każdy może rozliczyć się bez wychodzenia z domu. Pamiętasz, kiedy trzeba było bardzo często brać urlop w pracy aby rozliczyć swój PIT. Niesamowite kolejki sprawiały, że spędzaliśmy prawie cały dzień w Urzędzie Skarbowym. Dobrze, że czasy te odeszły dawno w zapomnienie – niemniej jednak istnieją osoby, które nie ufają współczesnym rozwiązaniom, dlatego decydują się na tradycyjne rozliczanie czyli pójście ze swoim PIT-em do pani w okienku w Urzędzie Skarbowym. Pieczątkę, którą otrzymają ma dla nich moc sprawdzą a nie jakiś wydruk z internetu.

PIT 37

Deklaracja PIT 37, kiedy zostanie rozliczona w domu można ją wysłać pocztą. Nie musimy osobiście fatygować się do Urzędu Skarbowego. Nie zapomnijmy o podpisie, ponieważ kiedy go nie będzie Urząd Skarbowy wezwie nas do siebie. A my wtedy z całą pewnością będziemy się stresować i główkować nad tym co zrobiliśmy nie tak. Warto o tym pamiętać za w czasu.

PIT online przez internet, to najwygodniejsza forma z którą każdy powinien się zapoznać i to jak najszybciej, zwłaszcza jeśli należy do osób, które nie mają zbyt dużej ilości wolnego czasu. Więcej na temat rozliczania możesz znaleźć w internecie lub w konkretnym programie przez którego chcesz rozliczyć PIT. Najgorszą opcją jest wybranie się do księgowej czy też biura rachunkowego w celu rozliczenia swojego PIT-u. Jeżeli nie prowadzimy działalności gospodarczej i nie przysługują nam żadne ulgi – to strata czasu.